13. júla 2024

Facetaker rozhodne nezaháľa. Po obrovskom úspechu jeho tretieho albumu „Dystopian Dreadnought“, ktorý vyšiel v marci 2024, prichádza s oznámením o vydaní svojho štvrtého albumu s názvom „Corpus Gorgonium“. Album bude oficiálne vydaný v novembri 2024.

Facetaker intenzívne pracuje ajna knihe “Astrodian Wars” o ktorej sme vám už minule niečo málo prezradili. Bude vydaná ako dielo v niekoľkých zväzkoch. Dej sa odohráva v nasledujúcich 150 rokoch. Vzhľadom na jej formát a rozsiahly dej je pre neho dôležité aby čitateľom poskytol silný zážitok a vstup do komplexného multiverza v ktorom sa dej odohráva. Dielo vznikalo 23 rokov a pred rokom a pol sa Facetaker rozhodol publikovať ju v niekoľkých formátoch ako sú jeho hudobné diela, audiovizuálne diela v podobe videoklipov a miniseriál, ktorý si môžete pozrieť na jeho YouTube kanály.

Aktuálne si môžete vypočuť nový singel “Torn of Iron Sky”, ktorý vychádza 10.6.2024.Pieseň je príbehom ľudskej zrady, ktorá sa ukáže v tých najťažších chvíľach zúfalstva a bolesti, ktorým čelíme a čo je horšie, zisťujeme, že sme boli zradení už od začiatku a samí sme si nedali námahu pozrieť sa hlbšie do našeho vlastného ja. Je to zrkadlenie reálneho života vo fiktívnom príbehu, ktorý keby sa stal naozaj a niekto by naučil zaobchádzať nepriateľa s našimi zbraňami, používať naše zručnosti, pochopiť a aplikovať naše myslenie tak by to znamenalo katastrofu pre ľudstvo.

Určite vás potešia aj už vydané single zo spomínaného pripravovaného albumu „Corpus Gorgonium“.

Prvý vydaný singel „Serpentis Mors“ rozpráva príbeh o odvahe čeliť mytickej gorgone a obsahuje orchestrálne prvky, ktoré dodávajú skladbe epickú atmosféru.

Druhý singel „Ark of Dying Light“ je predzvesťou, že album bude naozaj veľkolepý. Skladba so skvelým animovaným videoklipom zachytáva desivú smrť anjelov. Napriek tomu, že má niečo cez 7 minút, zaujímavé kompozičné prechody prekvapia v mnohých smeroch. Tak ako prvý singel, aj „Ark of Dying Light“ vás ohromí orchestrálnymi pasážami a anjelskými spevmi.

Tretí vydaný singel je „Last Starlight“. Táto pieseň sa opäť nesie v smutnej a pochmúrnej atmosfére, je inšpirovaná vlastnou skúsenosťou a hovorí o strate dôležitého človeka a jeho odchode na druhý svet. Hlboká myšlienka tejto piesne je nespochybniteľná, čo je počuť aj na jej emocionálnom prevedení.

Vo svojej neúnavnej hudobnej ceste pokračuje singlom „Astrodian Battlefield“. Táto skladba nás prenáša do temnej a desivej sféry boja medzi ľudstvom a temnými silami, pričom sa čoraz viac prehlbuje do mystického sveta, ktorý Facetaker vytvoril. Opäť dokazuje svoj talent a schopnosť kombinovať rôzne hudobné štýly do jedinečného a nezameniteľného zážitku. V tejto piesni Facetaker opäť využíva svoje charakteristické chórusové spevy, ktoré dodávajú skladbe dramatický a monumentálny nádych. „Astrodian Battlefield“ je ukážkou Facetakerovej schopnosti vytvoriť hudobnú a textovú hĺbku, ktorá rezonuje s poslucháčmi a zanecháva trvalý dojem.

„My Heart Is Dark“ je ďalšia pieseň ktorá sa stáva silným vyjadrením emocionálnej bolesti a zúfalstva.Pieseň je zrkadlom do Facetakerovej tvorby, ktorá kombinuje silné hudobné prvky s hlbokými textami, čím vytvára emocionálne silný a pôsobivý zážitok pre poslucháčov. Táto pieseň nie je len hudobným zázrakom, ale hlavne dôkazom osobného rastu umelca a zanecháva trvalý dojem. S každým počúvaním odhaľuje nové vrstvy je hĺbky a komplexnosti, čo z nej robí skutočné umelecké dielo.

Ako už bolo uvedené, Facetaker rozhodne s jeho ďalším albumom a plánmi mieri vysoko. Uvidíme, čo nám ešte prinesie, avšak určite môžeme smelo povedať, že každá skladba nie len presviedča o jeho kvalitách, ale aj prekvapí a opäť zvyšuje latku na vyšší level. Fanúšikovia môžu byť istí, že s „Corpus Gorgonium“ nás čaká ďalšia nezabudnuteľná hudobná cesta.