reportaz_2017-10-14_Satyricon - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
SATYRICON, Suicidal Angels, Fight The Fight
14.10.2017 Poľsko, Krakow, Kwadrat

Satyricon vydali ďalšie dielo, ktoré sa podľa nás zaradí medzi top black metalové albumy na planéte. Pri tejto príležitosti sa samozrejme vybrali aj na turné. Slovensku sa dátum nateraz neušiel, a tak sme zamierili do neďalekého Krakowa a nám už dobre známeho klubu Kwadrat, aby sme si nový album vychutnali aj naživo.

Celkom pekná októbrová sobota sa pre mini výpravu zo Slovenska stala ešte krajšou. Cesty, ktoré neboli až tak plné ubiehali celkom slušne a tesne po zotmení sme už hľadali parkovisko a nejaké to voľné miestečko. Pár dní pred cestou do Krakowa sme sa dozvedeli, že show je beznádejne vypredaná a vedeli sme, že parkovanie bude problém. Je však úžasné, že poľskí fanúšikovia si takto uctili jednu z najväčším blakových kapiel vôbec.

Predskokani v podobe kapiel Fight the Fight a Suicidal Angels boli zvolené veľmi dobre. Klub dostali do varu a tento nie veľmi veľký priestor sa zmenil na fungujúcu saunu, čo ale k poriadnej atmosfére patrí. Veľkosť klubu neodradila ani priaznivcov poga, čo mi prišlo miestami predsa len trošičku nebezpečné, ale všetko prebehlo bez väčších problémov. Skutočná hustá atmosféra! Nedá mi nespomenúť, že ju dotvárali aj Slováci, ktorých sme v klube stretli hneď niekoľko.

Po kratučkej prestávke a príprave pódia sa rozpútalo to pravé peklo v podaní legendárnych SATYRICON. Od prvej skladby sa na nás valil fantastický zvuk nových ale aj osvedčených skladieb. Spievali a skandovali snáď všetci a nálada bola vskutku fantastická. Všetci sme si užívali prítomnosť týchto bombastických hudobníkov a poviem, že tento koncert patril k jedných z najlepších klubových akcií, ktorej som sa kedy zúčastnila. Priaznivci mali dostatok času, aby si napočúvali aj nový album a nové skladby mali rovnako vynikajúcu odozvu publika než osvedčené hity. Veď ako inak, novinka patrí snáď medzi najlepšie, čo kedy Satyricon vypustili do sveta.

Nech je ako chce, naši poľskí susedia sa vedia baviť a vedia urobiť dokonalú náladu. Koncerty u nich som zažila už mnoho krát a vždy je to zážitok. Možno by sme si od nich aj mohli zobrať príklad.

SETLIST
Midnight Serpent
Our World, It Rumbles Tonight
Black Crow on a Tombstone
Deep Calleth Upon Deep
Walker Upon the Wind
Repined Bastard Nation
Commando
Now, Diabolical
To Your Brethren in the Dark
The Ghost of Rome
Transcendental Requiem Of Slaves
Mother North
The Pentagram Burns
Fuel For Hatred
K.I.N.G.

Pridal: Dominika Šimová
Foto: Pavel Šimo
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky