reportaz_2017-09-23_Blaze_Bayley - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
BLAZE BAYLEY, Thomas Zwijsen, Renaissense
23.09.2017 RC TARTAROS, BANSKÁ BYSTRICA

 
Predposlednú septembrovú sobotu sme zavítali do mesta Banská Bystrica, kde sa konala unikátna akcia. Klubová jeseň je tento rok bohatá na lákavé koncerty aj u nás. Jedným z nich bola aj akustická show všetkým dobre známeho hudobníka, ktorý k nám cestuje už pravidelne. Myslím, že nikomu netreba obzvlášť predstavovať pána s menom Blaze Bayley.

Večer otvorila domáca kapela Renaissense, samozrejme tiež s akustickým setom, čím večer veľmi pekne odštartoval. Kapela sa aj v tomto akustickom prostredí cítila, ako sa zdalo, ako ryba vo vode. Hoci sa ich set z organizačných dôvodom skrátil, myslím si, že na kvalite to neubralo.

Thomas Zwijsen, ktorý sa samozrejme predstavil aj po boku Blazea, si strihol vlastný set pár minút pred očakávanou hviezdou večera. Vlastne by som nepovedala, že sa jednalo o osobitné vystúpenie. K Thomasovi sa postupne pridala veľmi talentovaná huslistka Anne Bakker a po pár minútach aj Blaze. Ich spoločné vystúpenie sa teda mohlo začať. Klub muzikantov privítal veľkým potleskom a Blaze sa im za to odmenil skvelým vystúpením a výbornou náladou. Všetci prítomní sa bavili, spievali, tlieskali a užívali si tento výborný koncert. Poslednou skladbou to ale neskončilo. Blaze a jeho akustická kapela bola veľmi ochotná sa po koncerte fotiť a podpisovať, čo tomuto večeru pridalo ďalšiu pridanú hodnotu, ďalší rozmer. Fanúšikovia si takéto gestá vždy veľmi vážia. A všetci hudobníci by to mali robievať, pokiaľ sa teda aspoň trošku dá z časových a logistických dôvodov. Veď slávni a známi sú vďaka nim. A Blaze jednoznačne patrí k tím hudobníkom, ktorí to s publikom vedia na pódiu, aj mimo neho.

Ak si môžem niečo dovoliť vytknúť, tak v tomto prípade to bola opäť účasť. Nemôžem povedať, že do miestneho klube zavítalo málo ľudí, no myslím si, že takáto akcia mohla prilákať aj o niečo väčší dav. Ale takto to už u nás chodí a to je iný príbeh.

Večer dopadol na výbornú a povedala by som, že s podobnými pocitmi museli domov odchádzať všetci. Teda všetci tí, ktorí to neprehnali s alkoholom, ale aj to k tomu asi patrí.

Pridal: Dominika Nováková
Foto : Pavel Šimo
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky