reportaz_2017-06-25_Terror - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
TERROR, WIDOM IN CHAINS
25.6.2017, Randal, Bratislava

 
V tento deň sa v hlavnom meste konalo hneď niekoľko zaujímavých hudobných podujatí. V Aegon Aréne to boli PLACEBO, v MMC vystupovali WHILE SHE SLEEPS a NORTHLANE  a v Randale sa zišla táto zostava. A keďže som už dlho nebol na dobrom HC, moja voľba bola jasná.

WISDOM IN CHAINS som videl naživo po prvý krát a celkom príjemne ma prekvapili. Táto americká partička z Pennsylvánie kombinuje vo svojej muzike prvky klasického hard coru, punku a čiastočne aj metalu. Väčšina piesní sa niesla v svižnom tempe a pozitívnej nálade. Spevák Mad Joe Black pobehoval neustále po pódiu a snažil sa vyhecovať naplnený Randal. Zaujímavým zjavom na pódiu bol gitarista Chris Mavromatis, ktorý vnášal do ich hudby svojou hrou na gitare rockové až metalové prvky, čo u podobných kapiel nie je úplne bežné. Hard coroví fanúšikovia od prvej skladby rozpútali pod pódiom poriadny mosh a začalo to byť v tých miestach nebezpečné. Na nejaký ten šťuchanec či prudší úder som z moshpitov zvyknutý, no niektorí jedinci to fakt preháňajú a pohľad na ich výraz tváre hovorí za všetko. Nevadí, našťastie sa mi nič nestalo ani mojej fototechnike a po štvrtej skladbe som sa radšej pobral do bezpečnej zóny. Aj keď sa WIC snažili čo to šlo, ich koncertu chýbala jedna výrazná položka. Ako veľmi trefne poznamenal Filip Glocko (M.S.R., BRAINSCAN, O.S.B.) "bez basgitary sa proste hard core hrať nedá". A veru že tento nástroj ich produkcii chýbal dosť výrazne. Škoda, pretože z kapely bolo cítiť že ich tá muzika baví a sú slušne zohratí. V rámci svojho setlistu odohrali aj cover verziu od RAMONES "The KKK Took My Baby Away". Aj keď bez basy to nebolo úplne ono, WISDOM IN CHAINS v rámci možností predviedli slušný HC/punkový set.

Americká formácia TERROR pochádzajúca z Los Angeles hrá o niečo klasickejší hard core aj keď trocha toho punku by sme našli aj tu. Ale celkovo vzaté ide o ortodoxné HC čerpajúce z pôvodných koreňov tohto štýlu. V ich skladbách nájdete výrazné refrény, poriadne nabrúsené trashové náklepy ako aj pasáže nesúce sa v strednom tempe.   Ak som na prvej kapele vydržal vpredu štyri skladby u TERROR som sa hneď po prvej pakoval do bezpečnej zóny. Nekompromisný nástup kapely rozburcoval tvrdé jadro fanúšikov do neuveriteľných otáčok a pod pódiom sa spustila mela spojená s pravidelným stage-divingom. Klub bol naprataný do posledného miesta a aj keď som len sledoval koncert a fotil, tieklo zo mňa ako z koňa. Spevák vyzýval fanúšikov k poriadnemu moshu, ale to ani nebolo treba. Objektívne musím priznať, že sa mi jednotlivé skladby trochu zlievali a zneli dosť podobne. Ono to bude aj tým, že ich diskografiu nemám až tak napočúvanú. Napriek tomu to bola parádna jazda a fanúšikovia svojou energiou hecovali kapelu a to isté fungovalo opačným smerom. A presne tak má vyzerať správny koncert. Kapela šlapala ako jeden stroj ale aj tak najviac vyčnieval spevák Scott Vogel. Ten bol v neustálom pohybe akoby nemohol obstáť na jednom mieste. Ostatným členom kapely preto neostávalo už toľko miesta na pohyb a pôsobili preto trochu statickejšie. Zo setlistu by som vyzdvihol tieto skladby - údernú hymnu "Keepers of the Faith", trashcorovú "Step to you" a náklepy "One With The Underdogs" či "Lowest of the Law". TERROR sa ukázali ako vynikajúca koncertná kapela, pri ktorej to na pódiu ako aj pod ním poriadne iskrí.

Myslím že som si z bohatého nedeľného programu vybral dobre. Zároveň je potešiteľné, že kvalitný hard core dokáže naplniť Randal. Je to dôležité hlavne do budúcna, lebo ak ľudia nebudú chodiť na koncerty, tak koncertov bude menej a menej.

TERROR

Stick Tight
Overcome
The Solution
Out of My Face
Spit My Rage (feat. Dre Stewart of Donnybrook)
Life and Death
One With the Underdogs
Lowest of the Low
The 25th Hour
No Time for Fools
You're Caught
Keep Your Mouth Shut
Keepers of the Faith

Pridal: Martin Mayer
Foto: Martin Mayer
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky