reportaz_2017-04-01_Freedom_Call - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
Freedom Call, Ravenclaw, Dragony
01.04.2017, Ateliér Babylon, Bratislava

 
Nemecká kapela Freedom Call vydala na jeseň minulého roku mimoriadne úspešný album Master Of Light a momentálne tiahne Európou, aby urobila radosť a dodala pozitívnu energiu aj svojim fanúšikom. Veď nie nadarmo im prischol prívlastok „Happy Metal Band“, ale toto berie kapela ako kompliment a zároveň sa týmto pomenovaním všade radi predstavujú. Slovensko malo tú česť a kapela tu v rámci aktuálneho turné zavítala dva krát. Vy ste o koncerte nevedeli, alebo ste tam neboli? Dôvod neúčasti nech si sám pre seba zdôvodní každý sám, ale kto prišiel nebanoval a kto neprišiel môže iba ľutovať.

Po našom našťastie skoršom príchode a probléme s parkovaním v hlavnom meste, sme klub tak trochu s problémami našli. Avšak Bratislavčania sú ochotní a navigovali nás na miesto. Prvá z kapiel tohto večera Rakúšania Dragony (nejdem riešiť pomenovanie ich štýlu, pretože už melodické žánre sú až zbytočne prekombinované rôznymi heroic, fantasy a ďalšími pre mňa nezmyselnými názvami, jednoducho speed/power metal a hotovo) mali síce úlohu predskokana, ale fanúšikovia kapelu dobre poznali. Ich show bola veľkolepá a publikum si získali od prvého tónu, po hudobnej aj po zvukovej stránke, vystúpenie na vysokej úrovni. Pomyselná latka tak bola vysoko nasadená a tak bolo na ďalšej kapele či ju dá ešte vyššie. Košičania Ravenclaw sú na domácej scéne pomerne známy a poslednou dobou čoraz častejšie odierajú aj zahraničné pódiá. Kapela svoj set zvládla celkom kvalitne avšak publikum sa trochu preriedilo. Je pochopiteľné, že domáca kapela je pre našinca nie až tak lákavá a zvyčajne počas nej ide odľahčiť bar, alebo vyhnať kyslík z pľúc prípadne sa venuje nejakej inej činnosti. Týmto nechcem povedať, že by Ravenclaw nezaujali. Svoje vystúpenie odohrali s vysokým nasadením, ale časť publika to jednoducho nedocenilo. Dlhšia prestávka nutná na posledné doladenie detailov a „Happy Metal Party“ mohla začať. Na Slovensku sú Freedom Call poslednou dobou pomerne často a tak program pre našinca nebol problém zostaviť a publikum bolo s kapelou spojené takmer ihneď. Deväť štúdiových albumov, ktoré kapela vydala fanúšikovia dobre poznajú a dvojhodinový program bol priam šitý na mieru pre každého z nich. Samozrejme najväčší priestor dostala novinka Master Of Light, ktorý na svojom turné kapela prezentuje. V ich prípade to už bolo len koncertné prevedenie, pretože publikum malo album dobre napočúvaný a skladby odspievali a odskákali spolu s nimi. Dve hodiny ubehli rýchlo a tak nadišiel čas rozlúčky. Nie však na dlho, pretože publikum si vyžiadalo ešte prídavok a to sa predsa nedá odmietnuť. Po pridaných skladbách si ešte dlho kapela podávala s fanúšikmi ruky a tí čo ešte v klube ostali sa tak mohli pofotiť a získať autogramy, pretože Chris, Lars, Ilker a Rami si ešte po koncerte našli veľa času pre fanúšikov.
 
Na záver nemám čo vytknúť, pretože usporiadateľská agentúra EPG zorganizovala koncert na mimoriadne profesionálnej úrovni. Zvuk, ako u predkapiel, tak aj u hlavnej hviezdy bol dokonalý a aj keď poskromnejšia účasť, ale zato fantastická atmosféra, ktorú fanúšikovia vytvorili bola neskutočná.

Pridal: Michal Roháč
Foto: Michal Roháč
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky