reportaz_2017-03-03_Pretty_Maids - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
3.3.2017 – PRETTY MAIDS, Aleš Brichta Projekt – Majestic Music Club, Bratislava

 
Po mojich minuloročných koncertných abstinenciách sme sa vybrali do bratislavského Majesticu trocha pripomenúť, aké to je vidieť hudbu naživo. Aj keď zo začiatku to boli skôr rozpaky ako užívanie si skvelej hudby.

Pred poloprázdne MMC sa postavil so svojím projektom Aleš Brichta a s každým tónom bolo viac vidno, že vek sa k nemu nesprával zrovna prívetivo. Hlas mu ešte slúžil, ale o pohybe sa veľmi hovoriť nedalo a aj pri notorických skladbách ako „Ztráty a nálezy“ alebo „Apage Satanas“ sa nevyhol nejakým tým menším kixom. Či už to boli nezladené zbory so zvyškom kapely, neúspešná snaha trafiť nohou odposluch a z toho vyplývajúce mávanie nohou vo vzduchu alebo to, že skoro rozobral bicie, keď sa mu do káblov zamotal stojan na mikrofón. Zvuk bol prepálený, čo už ale bolo len čerešničkou na torte. Asi najsvetlejšou chvíľou celého setu bolo „Nechte vlajky vát“, lebo konečne sa chytil celý dav .. a set končil. Brichta si ešte pre istotu neodpustil pomýliť si vlastných spoluhráčov a pódium prenechal headlinerovi.

Pódium sa vypratalo pomerne rýchlo a zhostili sa ho Dáni PRETTY MAIDS. Bratislavským fanúšikom sa dostala jedinečná show, nakoľko za bicími nesedel tradičný Allan Tschicaja, ktorého museli hospitalizovať kvôli chorobe. Jeho miesto zaskočil bývalý kapelník Michael Fast. Úvodná „Mother of All Lies“ bola trocha neistá, ale potom sa kapela chytila a ponúkla popri skladbách z nového albumu Kingmaker klasické hity, ktoré potešili každého ortodoxného fanúšika. Trocha rozčarovaním pre kapelu bola vlažná (až takmer žiadna) odozva pri rozospievaní v skladbe „Yellow Rain“. Romantickú vsuvku, ktorá bola jedna z viacerých, si dovolil Ronnie s Chrisom (klávesy) pri skladbe „Savage Heart“. Atmosféra sa zlepšovala s každou skladbou a jedným z vrcholov bola ďalšia romantická – „Please Don´t Leave Me“, kedy sa dav Ronniemu revanšoval za „Yellow Rain“ a spieval ako o život. Nasledovala klasika „Back to Black“, po ktorej kaplea trocha poškádlila fanúšikov a odišla. Samozrejme nešlo o koniec setu a v jeho finále ešte zazneli štyri skladby. Počas prídavku sme sa dočkali aj milého momentu, kedy si Ronnie „požičal“ dieťa z davu a doprial mu chvíľu slávy – najprv ho ponosil na pleciach, potom ho nechal rozospievať dav a nakoniec cez neho Ken prevesil gitaru a trochu si spoli zahrali. Poslednou romantickou chvíľkou bolo „Little Drops Of Heaven“ a nasledovala už len „Love Games“ a rozlúčenie kapely s publikom, pri ktorom sa dušovali, že Slovensko určite nenavštívili posledný krát. Určite sa ale bude zas na čo tešiť.

V závere je nutné povedať, že by sme to prežili aj bez toho Brychtu, ale aj ten mal pár svetlých momentov. Pretty Maids v mierne oklieštenej zostave odohrali oklieštený set a možno tomu chýbala energia, ktorú má ich koncert zvyčajne, ale stále to bolo vynikajúce a ak bude možnosť zopakovať si koncert Maids, kývnem bez mihnutia oka. Rozhodne lepšie strávený piatkový večer ako skončiť niekde pod stolom v bare :)

Pridal: Samuel Sámel
Foto: Michal Roháč
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky