reportaz_2017-02-16_Devin_Townsend_Project - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
Devin Townsend Project - Transcendencetour
+ Leprous, BetweentheBuried and Me
16.2.2017 - Roxy, Praha

 
Už po niekoľký krát hostilo pražské ROXY koncert Devin Townsend Project. A aby toho nebolo málo, pribalili sik tomupredkapely ako Leprous a BetweentheBuried and Me. Popravde silná kombinácia, každá z kapiel by zasluhovala aj samostatný koncert. Čo môže byť divákom jedno, resp. k ich prospechu, keď si môžu vychutnať takúto zostavičku.A o túto kombináciu bol eminentný záujem. Už pred sedemnástou hodinou bolo pred vchodom vidieť niekoľko divákov, ktorých sa nakoniec nakopilo skoro plný dom.  

Celý koncert začínali Leprousuž pred plnou sálou a dostať sa do predných radov bol nemalý problém. Čo ma ale prekvapilo, bol pripravený fotopit. Či už to bo bezpečnostná požiadavka alebo request od kapely je jedno, nič to nemení na fakt, že sa nás tam pár vyskytovalo.  PredskakovťDevinovi nie je jednoduchá vec a zvlášť ak ste kapela už úspešná ako Leprous. Od začiatku sa páni zhostili svojej úlohy dokonale ako praví profíci a diváci to náležite ocenili. Hneď úvodná ThirdLaw ich zdvihla do patričnej nálady. Miesta pre kapelu síce nebolo veľa, on sa tam nachádzal aparát nielen od Devina ale aj od BetweentheBuried and Me. Na zvukovej kvalite to nič nezmenilo, všetko bolo v poriadku, či už po pódiom alebo v priestoroch galérie. Tento problém sa vyskytol sa až pri BetweentheBuried and Me, kde spevákov hlas zanikal. Ich vystúpenie hodnotím len z dobrého ohlasu divákov, pretože tvorbe týchto Američanov nevenujem.

Začiatok koncertu DevinTownsend Project bol síce plánovaný na štvrť na desať, ale začalo so niečo skôr. Dokonca sa tentoraz neuskutočnila žiadna projekcia ani vtipnáúvodná rečZiltoida. DTP začali bez preťahovania hrať, ale nič to neubralo z kvality. Devin je profík a tak si zvuk postrážil, neudialo sa nič, čo by kazilo dojem.Starší kúsok na začiatok pred dvojicou Stormbending a Failure z novinky. Devin pri rozhovore prisľúbil viac rockový koncert než kecanie okolo a tak sa aj stalo pokračovalo sa Hyperdrive a potom trochu oddychu pri WhereWeBelong. „Do yonwanna more metal? We are on the metal concert! So I have to change my guitar.“ S týmito slovami prišla do Devinových rúk sedemstrunová šípka pri ktorej ma zarážala jej veľkosť, túto obludu som u neho ešte nevidel. S pribúdajúcimi riffmiPlanetoftheApes som pochopil nielen ja, ale aj ostatní diváci prečo nástrojvymenil. Z tela gitary sa začalo čadiť, čo vytváralo zaujímavé efekty. A že to Devinovi nie len hrá, ale aj  spieva potvrdil pri čistých vokáloch ZiltoidGoesHome alebo Supercrush! Pri druhej menovanej si bez problémov poradil aj s partiami, ktoré na štúdiovej nahrávke spieva Anneke.Townsend je jednoducho showmanpri každej príležitosti, čo potvrdzoval aj dnes. Niekoľkokrát sa síce posťažoval, že mal hrozný deň (potvrdil mi to aj pri rozhovore), no aj tak z toho vyťažil pre diváka maximum. Dokonca v jednej chvíli, myslím že to bolo pri skladbe Kingdom, vzal nejakej fanynke mobil a natočil selfie video, čo bol určite pre ňu cenný úlovok.

Spestrenie pre priaznivcov Devinovej tvorby prišlo aj pri prídavku a to v akustickej forme, keď osamote spustil Let It Roll. No a aby srandy nebolo málo, tak pri ďalšej akustickejskladbe nechal spievať publikum skladbu Ih-Ah!, čo sa celkom nedarilo, tak si diváci aspoň zahíkali refrén. Samozrejme sa celá show točila väčšinou okolo Devina, ale ani on by to nezvládol bez podpory svojho týmu. Ja sám mám najradšej šialenca číslo dva a síce Ryana za bicími, ale ani ostatní sa nedali zahanbiť. Všetci spoločne si strihli Higher a tak sa rozlúčili s pražským publikom.

Súčet dnešného večera teda vyšiel v pozitívnych číslach, či už pre kapely, ktoré sa mohli tešiť zo skvelej diváckej kulisy skoro vypredaného pražského ROXY. Konečne sa objavil už spomínaný fotopit aj keď tie svetlá mohli byť priaznivejšie, po väčšine výborný zvuk. A samozrejme potešenie pre divák, vidieť takto silnú zostavu pohromade.Ja som si vychutnal skladby, ktoré som ešte nemal tú česť počuť naživo a odchádzal spokojný.

SetlistLeprous:
 
ThirdLaw
ThePrice
TheFlood
TheCloak
Rewind
Slave

Setlist Devin Townsend Project:
 
Rejoice
Night
Stormbending
Failure
Hyperdrive
WhereWeBelong
PlanetoftheApes
ZiltoidGoesHome
Suicide
Supercrush!
MarchofthePoozers
Kingdom
 
Let It Roll(Devin SoloAcoustic)
Ih-Ah!(Devin SoloAcoustic)
Higher

Pridal :Henry
Foto: Henry
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky