cd_2016_069 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
GOJIRA - Magma

Francúzsku bandu Gojira (pôvodne Godzilla) nie je určite nutné predstavovať. Ich technický death metal s progresívnymi prvkami je celosvetovo známy. Dôkazom kvalít je aj umiestnenie sa novinky Magmana pozícii číslo dvadsaťštyri v americkej Billboard 200. Je to zatiaľ najväčší úspech kapely od vydania debutu.

Už názov Magma nesie v sebe pozadie celého albumu. Jeho vydanie aj jeho nahrávanie nepochybne ovplyvnila smrťmatky bratov Duplantierovcov. Nálady keď sa niečo derie na povrch presne odrážajú reakciu na chorobu, ktorou matka trpela a vrcholom bolo spomínané úmrtie. Na zvukovom prejave sa nezmenilo nič k horšiemu, aby nie chlapci si to o šoférovali vybudovaním vlastného nahrávacieho štúdia v Quense a poistili ešte masteringom od Teda Jensena (napr. Hotel California od Eagles alebo Green Day). Nahrávanie prebehlo podľa ich slov, presne ako príprava. Dvanásť skladieb pripravených ako demo a presne tak aj nahrané. O technických kvalitách týchto Francúzov nie je pochýb, keď si vezmete do ruky novinku, tak sa to len potvrdzuje. Skvelé Mariove bicie, najviac ma uchvátili na The Cell a Pray. Joe a Christian sa skvele doplňujú svojimi technickými prvkami. Joe Duplantier sa pre novinku rozhodol zaradiť viac čistých vokálov ako na predchádzajúcich albumoch a tento ťah sa tiež podaril. Prekvapujúci je záverečný oslobodzujúci song Liberation v podobe akustického jam-session.

Nezostáva nám nič iné len počúvať a počúvať stále dookola novinku, pretože sa do vás zahryzne a nepustí. A postupným posluchom budete prenikať hlbšie do vrstiev z čoho sa skladá zemská kôra a keď tam preniknete, tak vás Magmadostane na vrchol.

Pridal: Henry
Pridané: 06.09.2016
Hodnotenie: 9,5/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky