cd_2016_058 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
TARJA - The Shadow Self

Dva mesiace od vydania „predskokana“ The Brightest Void prešli ako voda a do rúk sa mi dostal album samotný. Očakávania boli veľké, poďme teda poodhaliť, čo sa v tieňoch skutočne skrýva.

Proces písania, nahrávania a produkcie zabral Tarji tento krát niečo cez 2 roky a na albume sa podieľali naozaj zvučné mená ako Chad Smith, Tim Palmer, Mike Terrana či Alissa White-Gluz a mnohí ďalší. V poradí štvrtý rockový prírastok do rodiny Turunen by sa dal asi najlepšie opísať ako najvšestrannejší. Tarja tiež zdokonalila svoje skladateľské schopnosti a zmysel pre detail. Album otvára klasicky ladená skladba Innocence s nádherným klavírnym sólom uprostred. Demons in You to rozbalí bombastickou energiou a unikátnym spojením Tarjinho čistého vokálu s drsným growlom vokalistky Arch Enemy. Love to Hate, asi najprogresívnejšia skladba, akú kedy Tarja zložila, poníma o zákutiach ľudskej duše. Supremacy, cover verzia od Muse, dostala veľkolepú podobu, v ktorej sa nádherne vyníma sila a veľkosť Tarjinho hlasu skombinovaná s masívnym orchestrálnym zvukom. Nachvíľu zvoľníme pri balade The Living End, aby sme sa vzápätí ocitli na pirátskej lodi v teatrálnej a ironickej skladbe Diva. Undertaker, jedna z mojich favoritov, pripomína filmovú hudbu a je to určite jedna z najvýpravnejších skladieb, aké kedy Tarja napísala. Calling from the Wild, ďalší z vrcholov albumu, je skladba, ktorá sa neponáša na nič z doterajšej tvorby tejto fínskej umelkyne. Too Many, symfonický opus, uzatvára album, na konci ktorého je ešte skryté prekvapenie, „hit song“, mienené ako vydarený vtip, v ktorom Tarja len potvrdila svoj zmysel pre humor. No Bitter End a Eagle Eye dostali novú verziu oproti albumu The Brightest Void a skladbu Eagle Eye dokonca nahrávali úplne iní hudobníci ako v prvej vydanej verzií a ten rozdiel je teda poriadne badateľný.

Album je inovatívny, má skvelý zvuk, Tarja žiari so svojim hlasom, ktorý prezentuje vo všetkých možných polohách. The Shadow Self vás zoberie na cesty do neznáma, ktoré budete pomaly odhaľovať. Jednoznačne odporúčam!

Tracklist:

Innocence
Demons in You
No Bitter End
Love to Hate
Supremacy
The Living End
Diva
Eagle Eye
Undertaker
Calling from the Wild
Too Many

Dostupné verzie:
CD Jewelcase
CD+DVD Digipack – vrátane rozhovoru a videoklipov ku skladbám No Bitter End a Innocence
2LP
Boxset – limitovaná edícia
Digital


Pridal: Dominika Nováková
Pridané: 05.08.2016
Hodnotenie: 9,5/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky