cd_2016_030 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
DARK FUNERAL - Where Shadows Forever Reign

Pred pár dňami sa otvorila nová kapitola sveta nazvaného Dark Funeral. Nekonečné čakanie sa skončilo prvý júnový víkend, kedy vyšla na svetlo sveta nová nahrávka tohto švédskeho zoskupenia pod názvom Where Shadows Forever Reign.

Názov je naozaj veľmi príznačný, tiene na vás padajú od začiatku až do konca. Temnota vo svojej najdokonalejšej podobe. To pre mňa vždy táto kapela predstavovala a ani tento krát tomu nie je inak. Čiastočne pozmenená zostava a samozrejme nový vokalista boli pre mňa asi tie najväčšie otázniky týkajúce sa nového počinu. Oproti predchádzajúcemu albumu nás mali čakať nejaké zmeny, ako naznačovala prvá ochutnávka albumu, Temple of Ahriman, ktorú kapela predstavila už pred nejakým časom. Skladba predsa len zaváňala novým prístupom. Kapela však naopak vyšperkovala svoj zvuk a tematicky sa vrátila k prvej nahrávke, The Secret of the Black Arts. Ako naznačoval aj cover albumu, presne tento krok sa z môjho pohľadu od kapely očakával. Nahrávka plná najkvalitnejšieho čierneho kovu odhaľuje drahokamy ako “Unchain My Soul“, “As I Ascend“, Nail Them to the Cross“ či “Where Shadows Forever Reign“. Dark Funeral sa opäť vrátili späť na výslnie, kam právom patria.

Ťažkotonážna porcia čistého a ničím nezaneseného severského black metalu, to je novinka, ktorá by určite nemala chýbať v zbierke žiadneho nadšenca čierneho umenia. Nakoniec, radšej raz počuť ako sto krát čítať...

Tracklist:

Unchain My Soul
As One We Shall Conquer
Beast Above Man
As I Ascend
Temple Of Ahriman
The Eternal Eclipse
To Carve Another Wound
Nail Them To The Cross
Where Shadows Forever Reign

Pridal: Pavel Šimo
Pridané: 05.07.2016
Hodnotenie: 9/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky