cd_2016_020 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
ALIA TEMPORA - Digital Cube

Dnes som s dostala k albumu Digital Cube od kapely Alia Tempora. Bola som vo veľkom očakávaní a tešila som sa, kedy si ho budem môcť vypučuť, keďže sa mi už na prvý pohľad zdal iný ako ostatné metalové albumy, ku ktorým som sa za posledných 7 rokov dostala. Cover albumu na mňa pôsobí skutočne profesionálnym dojmom. Ženská tvár zakódovaná vo svete techniky a digitalizácie, dotvorená letiacou vážkou... prísľub nových myšlienok a energickosti zakomponovanej v metalovej hudbe, neznie zle. A skutočne, to čo som od originálneho a kvalitne spracovaného coveru očakávala, som v ich hudbe aj naozaj našla.

Intro s názvom Connected ma naozaj „prepojilo“ a naladilo na vlnu živej a zároveň pohodovej hudby. Alia Tempora dotvorila každú svoju skladbu do detailu a spravila z nej niečo originálne, niečo čo len tak hocikde nepočujete.

Z jednotlivých prvkov albumu by  som spomenula napr. skladbu Mockingjay. Má fakt skvelý refrén, „silný jak hovado“, málokedy sa mi stane, že si niečo po jednom vypočutí hmkám ešte zopár hodín po skončení piesne. :) Ďalšia skladba ktorú by som vypichla je Digital Cube, ktorá nesie vlastne i názov albumu. Znovu hodnotím veľmi pozitívne - je to melodické, dobre zaspievané, dobre zahrané. Paráda. :) Moja subjektívna úvahu o tomto albume je tiež i fakt, že pokiaľ potrebujete porozmýšľať alebo vyriešiť nejaký logický problém, odporúčam tento album do pozadia. Je istým svojím spôsobom relaxačný, dobre sa počúva a  myslím, že i prívrženci iných hudobným štýlov ako metalu by si tu prišli na svoje. A to je dobre. :)

Čo sa týka celkového spracovania, speváčka Markéta má veľmi príjemný hlasový prejav.

V niektorých skladbách je sprevádzaná Štepánovým growlom, takže album je tak akurát „správne vyladený“.V živote som toho počula už celkom dosť a veľa skladieb i interpretov som zhodnotila krátkou nálepkou „OK“, no nikdy viac som si ich už nepustila. Avšak, Alia Tempora so svojím novým albumom Digital Cube má pre mňa osobité čaro a určite sa nebudem štítiť vypočuť si ich kúsky dvakrát, trikrát a vlastne, kľudne aj desaťkrát. Pozitívne hodnotím najmä nápaditosť, s ktorom tento album prichádza na našu, už trochu staromódnu a „otrepanú“ metalovú scénu.

Táto kapela, aspoň podľa mňa, nieje nijaký "priemer" a pokiaľ budú pokračovať v tomto duchu aj naďalej, veštím im sľubnú budúcnosť. :)

Pridal: Andrea Boksová
Pridané: 18.04.2016
Hodnotenie: 10/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky