cd_2016_006 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

MECHINA - Progenitor

Rok sa s rokom zišiel a chicagská banda Mechina prichádza opäť s novinkou. Album Progenitor vychádza s jednodňovým posunom, oproti predchádzajúcim štyrom kúskom, teda nie na Nový rok, ale na kvalitu a silu nahrávky to nemá vplyv.

Novinka je opäť plná energie a nápadov, ktoré síce neprinášajú nič prevratného oproti posledným dvom kúskom, ale práve s ľahkosťou, s akou dokáže Joe Tiberi namiešať tento skvelý kokteil menom Mechina ma vždy dostane. Úvod albumu Ashes of Old Earth je našlapaný, kopáky odvádzajú svoje a growling sa strieda s čistým vokálom. K tomu sa postupne pripojuje aj čistý ženský spev. Tempo skladieb sa postupne zvoľňuje, prichádzajú na rad orchestrálne partie, podporované samplami a cez djentový Cryoshock sa dostaneme The Horizont Effect, akousi baladou. V oboch skladbách dominuje ženský vokál Mel Rose, ktorej angažmán od minulej fošne Acheron, bol výborný ťah. Svižnejšie melódie sa opäť prihlásia v skladbe Anagenesis a vyvrcholia v Planetfall, najtvrdším kúskom na novinke, kde sa v závere objavuje prekvapivé gitarové sólo ukončené orchestrom. Titulná skladba Progenitor, prichádza na rad ako posledná. Tu si môžeme vychutnať jej chorálny nástup. Ten sa ale zlomí na ostrú paľbu bicích a šialeného tempa. Do záverečnej skladby dali chlapi všetko, čo dokážu a je tu všetko umne namixované.

Pre toho, kto hľadá mix medzi tvrdosťou Fear Factory a ich hutnými riffmi, v kombinácii prepracovanosťou albumov Ayreon je novinka Progenitor to pravé. V žiadnom prípade nemienim ale porovnávať. Mechina je na svojej medziplanetárnej plavbe metalom jedinečná.

Pridal: Henry
Pridané: 12.01.2016
Hodnotenie: 9/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky