Rozhovor 10.02.2022 Descent Into Maelstrom - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Michal Roháč

DESCENT INTO MAELSTROM

 
 

Taliansko nieje iba krajina cestovín či pizze. Metalová scéna je tu mimoriadne bohatá a vo svojom podzemí ukrýva mnho zaujímavých kapiel. Jednou z nich je kapela ktorá svoj technický death metal posúva ďalej bez hraníc a nebojí sa do štýlu zakomponovať nové prvky. Ale viac už v tomto interviu povie spevák, gitarista a zakladateľ kapely Descent Into Maelstrom Andrea Bignardi.


 

Kapela vznikla v roku 2016. Kto bol zakladajúci člen a povedz niečo o vzniku a začiatkoch kapely.


Projekt začal ako môj jednočlenný projekt. Kedysi to bola skôr výzva samému sebe, chcel som si dokázať, čo dokážem a vyrobiť niečo zaujímavé miešaním rôznych druhov metalu.

Názov kapely je podľa knihy od Edgara Alana Poe. Ako veľmi vás tento spisovateľ inšpiroval?


Naozaj to bola hlavná inšpirácia textov aj hudby. Teraz názov „Descent Into Maelstrom“ znamená hlbší a hlbší výskum z hľadiska hudobného experimentovania.

Ktoré kapely a hudobníci sú vaše vzory?


Za "metalovú" stránku by som povedal Death, Dying Fetus, Septic Flesh, Opeth a Cynic. Za „nemetalovú“ stránku King Crimson, PFM, Queen, Arnold Schoenberg, jeho študenti a ďalší skladatelia modernej klasickej hudby.

Vydali ste dva albumy a dva single. Povedz viac čitateľom o týchto albumoch.


Všetky tieto vydania sa od seba výrazne líšia. Debutový album Descent Into Maelstrom bol melodickou death/black metalovou zmesou, no ďalší album Iconoclasm bol oveľa viac progresívnym death metalom s dodekafonickými vplyvmi (preto definujeme náš štýl „dodekafonický death metal“). Tretie vydanie, štvorpiesňové EP Gehenna má ešte viac dodekafonických vplyvov. Zaujímavosťou je, že sme použili rovnakú dodekafonickú šablónu s rovnakými matematickými pravidlami, aké použil Arnold Schoenberg pre svoje kompozície. Potom je tu singel Pater, akási evolúcia Gehenny, v ktorej bude dodekafonická hudba a technický death metal a to bude štýl nášho tretieho albumu.

Plánujete nový album. Pokiaľ áno tak prezraď nejaké veci ku nemu.


Ďalší album ponesie názov Dei Consentes, album s dvanástimi skladbami s originálnym konceptom o tom, akí by boli padlí dvanásti hlavní rímski bohovia, keby dnes existovali. Viac však prezradiť nemôžem, pretože na to je príliš skoro! ;)

Posledné dva roky bola situácia s koncertami zlá. Ktoré koncerty z minulosti považujete za vaše najlepšie?


Mali sme pár dobrých vystúpení, keď sa náhodou zjavila možnosť koncertovať s dvomi veľkými menami talianskej hudobnej scény, Necrodeath a Distruzione.

V budúcnosti určite plánujete nejaké turné. Prezraď ak už sú nejaké známe dátumy.


Mali sme naplánované nejaké koncerty v Poľsku, ale covid ich ohrozil. Zatiaľ sa teda dohadujeme a rozhodujeme o ďalšom postupe, ale odohráme nejaké koncerty lokálne.

Pôjdete sólo, alebo ešte s nejakou kapelou?


Samozrejme, bolo by veľmi pekné ísť na turné s našimi bratmi Obsolete Theory, Rabid a ďalšími... ale myslím si, že zatiaľ je ešte priskoro niečo o tom hovoriť.

Hudba v dnešnej dobe veľa nezarobí. Aké sú vaše zamestnania?


Ja som softvérový vývojár, Tia je chemický inžinier, Peter a Mike to neviem povedať, je to tajomstvo!

Aké sú vaše záujmy vo voľnom čase?


Ja osobne rád chodím na turistiku, pozerám filmy s mojou manželkou, chodím do galérie a samozrejme sa učím nové veci o kódovaní.

Ďakujem za tvoje odpovede na moje otázky. Čo by si rád na záver rozhovoru odkázal fanúšikom?


Ďakujem za všetko a všetkým ktorí sú na nás zvedaví odkazujem aby sledovali naše stránky na sociálnych sieťach, kde zverejníme vydanie nášho ďalšieho ep Nocturnal Transfiguration! Na zdravie chlapci!
Návrat na obsah