Reportáž 01.06.2018 Crematory - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
09.06.2018 | Dominika Šimová | Pavel Šimo (foto)
CREMATORY, Abstract, Gloom
Oblivion Tour 2018

01.06.2018, RC Mlyn Vrútky
 
 
Sen sa stal skutočnosťou. To som si povedala snáď ako prvé, keď som sa dozvedela, že nemecká legenda CREMATORY sa konečne predstaví aj na Slovensku a to s novým albumom Oblivion.

V tento fantastický piatkový večer nás opäť privítal klub pod názvom Mlyn vo  Vrútkach. Jeho atmosféra je už štandardne veľmi príjemná a ani v ten deň to nebolo inak. Večer odštartoval exkluzívnym stretnutím fanúšikov s kapelou Crematory a to vďaka promotérovi V.I.P. Metal concerts, ktorý takýto bonus svojim členom zabezpečil. Priaznivci tejto kapely sa fotili a debatovali s členmi, čo vytvorilo veľmi príjemnú a vrúcnu atmosféru.

Otvárakom koncertu boli prešovčania Gloom, ktorí svojím goticky ladeným setom už tak rozohriaty klub priviedli priam k bodu varu. To je azda jediná výčitka, ktorú k tomuto večeru mám. Vo vnútri klubu bolo neskutočne teplo. Leto a teplo mám rada, no miestami bol vzduch pomaly nedýchateľný. Prítomným a kapele to ale nevadilo a všetci si náladu a atmosféru užívali plnými dúškami.

Naši kamaráti Abstract získali poradové číslo dva, no hralo im to na jednotku s hviezdičkou. Chalani oznámili, že pracujú na novom materiály, a preto som čakala, že nás navnadia ukážkou. To sa ale nestalo a je to snáď to jediné, čo by som im vytkla. Hralo im to naozaj výborne. Ich vystúpenie bolo dokonca okorenené gratulovačkou bubeníkovi kapely Crematory Markusovi, ktorý v tento deň oslavoval narodeniny. Bola aj torta a „happy birthday“, čo je vždy pre návštevníkov koncertu obrovská pridaná hodnota. Veď treba uznať, že na každom koncerte to nezažijete.

Po krátkej úprave pódia sa klubom už začali niesť tóny intra. Postupne sa všetci zjavili na pódiu a dvojhodinová show sa mohla začať. Výborný koncert sa niesol v znamení novej nahrávky, no nechýbali ani osvedčené hity kapely, ktoré priaznivci vždy chcú počuť. Čo by som chcela naozaj vyzdvihnúť bola neuveriteľná odozva publika. Bavili sa všetci na plný plyn. Skvelý koncert ešte podčiarkoval bombastický zvuk, Felixov dokonalý vokál a fantastické hudobné výkony.

Plný klub bol pre mňa potvrdením, že aj u nás to predsa len stále ešte žije a koncerty má zmysel robiť. Za vynikajúci večer a bezchybnú organizáciu by som sa chcela ešte raz poďakovať organizátorovi V.I.P. Metal Concerts a som zvedavá, čím ďalším nás v blízkej budúcnosti ešte potešia či prekvapia.
Návrat na obsah