Recenzia 24.02.2022 Houba - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

HOUBA - Sv​ě​t s​á​m pro sebe 2004​-​2022 LP 2023 (Papagájův hlasatel)


Houba po 3 letech vydává další novinku na vinylu. Tentokrát se jedná o kompilační album, které kromě 4 nových obsahuje také 12 skladeb, které nevyšly na řadových albech. Novinka se jmenuje „Svět sám pro sebe 2004–2022“ a rozsáhlý booklet desky ilustroval Adam Václav z kapely Sorry Holka.

„Postupně chystáme novou řadovou desku, ale abychom čekání zkrátili, rozhodli jsme se některé nové skladby uvést na tuhle kompilační desku. Ty nové písně ukazují směr, kterým se budeme vydávat. Možná je to méně naštvané než poslední deska Ničeho nelitujem, ale tak to teď cítíme“, říká Martíček, basák kapely.

Na albu ale nenajdeme jen nové písně, ale také skladby, které byly součástí splitka s polskými Leniwiec z roku 2004, splitka s Punk Floid z roku 2010. Kompilaci doplňuje populární skladba Polština pro samouky z roku 2013 a dva další bonusy z roku 2022. „Na závěr desky najdete dvě bonusové skladby, které vznikly až ve studiu ExAvik. Jsou to vlastně takové rarity, které možná někdy zahrajeme i naživo, uvidíme, s jakým se setkají nebo nesetkají zájmem“, doplňuje Martíček.

O remastering starých tracků se opět postaral Přemysl Hass, nahrávalo se v klatovském ExAviku a mix a mastering nových songů pro kapelu opět zajistil Paul Miner v kalifornském Buzzbomb studiu.

Punk grupa Houba je v Česku i na Slovensku stálicí melodického punku, a když se trochu poposuneme až do Polska, tak i tam nejsou žádnou neznámou. Houba si v Polsku a s kapelama z Polska v Česku dosti zahrála. Jsou oblíbenou a vyhledávanou klubovou skupinou z řad rock-punkového osazenstva. Takže uvidíme co nového dá připravované album který snad vyjde na konci roku 2023, nebo na začátku roku 2024.

Normálně nevstávám v šest
Svět sám pro sebe
Crazy bros
Chceme spokojeně žít
Čaj
Národnost neznámá
Reggae pro pana prezidenta
Zootic
Lampy
Bodujem
Nic zvláštního
Ptal jsem se a Ivan nechce
Psali to v tisku
Polština pro samouky
Moje milá
We Don't Regret Anything

Majkl - zpěv
Martíček - basa, zpěv
Jirků - kytara
Hrdla - bubny,
MSK - kytara 2.

Fičící pes
Hnus Fialovej
Pan Káč
Kuře Punk Pao
...Ať von zacvrč!
Crazy Bros - Houba vs. Leniwiec
10 let punkrocku v Ústí pod Labem
U šílena nesersrny
Houba / Punk Floid
Tom 77
Houba2013
Ničeho nelitujem!

 
Návrat na obsah