rozhovor_2016-09-06_Running_Wild - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY
Running Wild po troch rokoch prišli s novým albumom. Je veľa polemizovania okolo ich návratu na scénu a ich albumy sú rozpačito prijaté hudobnou kritikou, ale aj fanúšikmi. Novinka Rapid Foray opäť rozvírila rôzne kritiky, ale nebudem v mojom predslove predbiehať. Bol Rapid Foray len ďalším počinom štúdiovej kapely? Bude po vydaní albumu aj turné, alebo prídu aj na Slovensko v rámci niektorého z festivalov? Na tieto otázky, ale aj mnohé iné sa v nasledujúcich riadkoch vyjadril Rock ´n´Rolf.
 
 
Ahoj. Po troch rokoch vychádza album Rapid Foray. Jeho vydanie bolo avizované už minulý rok, keď ste na Wacken Open Air odohrali skladbu Into The West. Aké boli reakcie fanúšikov?

Boli skutočne nadšení. Into The West bola jedna z piesní z nového albumu. Na každý pád bola táto pieseň veľmi dobre prijatá.

Zostava, ktorá odohrala minuloročné vystúpenie je momentálne aj aktuálna zostava, ktorá nahrávala album? Alebo ste ho opäť robili iba ty a Peter Jordan?

Obaja aj bubeník a basgitarista boli do produkcie nového Albumu zainteresovaní. Michael Wolpers  hral niektoré piesne na bubnoch, ale nie všetky piesne, podieľali sa na nich aj iní hudobníci. Ole Hempelmann nehral síce na basgitare, ale hral som na nej Ja osobne, ale spolupodieľal sa na speve a takto prispel na album.

Jeho vydanie sa trošku oddialilo. Čo bol dôvod jeho zdržania?

Boli tu mnohé dôvody. Jedným z dôvodov, ktoré pozdržali prácu na tomto albume, na ktorom som začal pracovať už v roku 2013 bol môj úraz. Bohužiaľ som musel prácu na ňom prerušiť, pretože som si v Januári 2014 zlomil pravé plece, takže kým sa to nezhojilo, prakticky celý jeden rok som na ňom nemohol pracovať. Neskôr som prácu na albume musel opäť na chvíľu prerušiť, pretože ma zamestnala príprava na Wacken Open Air. Najprv som pracoval na oboch projektoch paralelne, ale potom už bolo ťažké zosúladiť oba projekty a preto som prácu na albume opäť prerušil.

Čo bola pre teba, tentokrát inšpirácia pri skladaní albumu?

Sú to rôzne veci, ale pretože tu boli rôzne dôvody, ktoré pozdržali vydanie tohto albumu, tak som mal dostatok času zhromaždiť veľké množstvo materiálu. Nakoniec som si mohol vyberať asi približne z 50-tich piesní, z ktorých som vybral potom finálnych 11, ktoré sa objavili aj na tomto albume. Dal som si záležať na aranžmá jednotlivých piesní a aj na detailoch. Mal som k tomu dostatok času vzhľadom k okolnostiam. Asi tri týždne sme piesne mixovali a doťahovali jednotlivé detaily tak, aby sme boli spokojní. Celkove bola práca na tomto albume uvoľnená a to práve preto, že sme mali dostatok času.

Jeho vydanie sa blíži. V najbližšej dobe sa objavia recenzie. Do akej miery sa o ne zaujímaš?

Beriem ich na vedomie, ale nie je to pre mňa podstatné. Ako hudobník a umelec pracujem tak ako to cítim a ako chcem. Ale môžem povedať, že v prípade tohto albumu sú recenzie viac ako priaznivé. Pre mňa je však veľmi dôležitý môj dobrý pocit a spokojnosť.

Predpokladám, že nejaké rozsiahle turné k albumu s kapelou robiť nebudeš, ale určite si mal ponuky na koncerty. Mohol by si prezradiť či nejaké budú a kde?

Zatiaľ sú na stole nejaké ponuky na budúci rok, ale zatiaľ o nich ešte len rokujeme. Až najbližšie mesiace ukážu, ktoré ponuky prijmeme, a ktoré nie. Budem o nich rokovať aj osobne. Ale zatiaľ je ešte priskoro o niečom hovoriť.

Túto otázku som ti dal aj preto, lebo tu na Slovensku jedna agentúra Vás chce už niekoľko rokov dotiahnuť. Tak teda príde Running Wild aj na Slovensko?

To ešte neviem, ale mám taký dojem, že na stole leží aj nejaká ponuka na festival na Slovensku. Uvidíme.

Túto otázku som ti dal aj preto, lebo ja tiež patrím medzi veľkých fanúšikov Running Wild a koncert či už v našej krajine, alebo niekde v okolí by som si nenechal ujsť. Takže prijmeš pozvanie?

Naozaj neviem ešte nič upresniť, ale ak príde dobrá ponuka a nebude to kolidovať s ďalšími koncertmi tak veľmi rád.

Trochu zmeníme tému. Prednedávnom sme boli svedkami útokov či už v Nemecku na obchodné centrum a festival, alebo v iných krajinách únie. Ako ty vnímaš aktuálne dianie a cítiš sa vo svojej krajine bezpečne?

Je skutočne hrozné čo sa deje. Postupne celá táto vec začína nadobúdať priam obludné rozmery. Vyvoláva v nás nepríjemné pocity a obavy kam až to zájde.

Ešte trochu načnem tvoje súkromie. Po vydaní dvd The Final Jolly Roger si chcel hudobnú kariéru ukončiť. Čomu si sa v tej dobe chcel venovať, resp. prečo si chcel s muzikou skončiť?

Nie je to celkom tak, že by som chcel prestať s hudbou. Len som nebol spokojný s tým kam to všetko smeruje. Potreboval som jednoducho malú pauzu, ktorú som už nutne potreboval. Chcel som jednoducho opäť nájsť ten pôvodný Running Wild. Vrátil som sa na začiatok a posledné dva albumy ukazujú, že tento krok späť bol správny. Každopádne sa mi to páči a som šťastný , že to takto vyšlo.

Ďakujem za Tvoj čas venovaný mojim otázkam. Na záver máš ešte niečo na srdci, čo by si rád odkázal fanúšikom?

Som presvedčený, že sa bude nový album páčiť. Som naň veľmi hrdý a teším sa, že sa spolu stretneme na nejakom koncerte na budúci rok.

Vidíme sa !!!

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 06.09.2016

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky