rozhovor_2016-05-22_Assassin - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

  

Nemecka Thrashova legenda vydava nove CD COMBAT CATEDRAL rozhovor o nahravaní, ale aj o plánoch do budúcna a víziách prezradil gitarista Michael „Hoffa“ Hoffmann.


Ahoj! Napriek personálnym zmenám je na svete Váš nový počin '' Combat Cathedral '' Sprevádzali nahrávanie aj nejaké iné problémy???

Každá nová nahrávka Assasin je pôrod. Mám na mysli, keď Assasin dáva dohromady nový album, alebo nové pesničky, alebo je zamestnaný nejakým iným kreatívnym procesom, vždy o tom diskutujeme medzi členmi kapely. Najprv Robert opustil kapelu tak sme museli zháňať nového speváka a nechcem zachádzať do detailov, koľko problémov sme mali s Robertom predtým. Našťastie sme s Ingom našli nového speváka. Po tomto všetkom sme ho integrovali do kapely a začali s nim pracovať na novom albume.

V porovnaní so svojim predchodcom album pod názvom "Breaking The Silence" z roku 2011, Combat Cathedral vyzerá ako hlasovo a štylisticky oveľa rozmanitejšie, inšpirovali Vás práve tieto vnútro-kapelné zmeny?

Počas prípravy nového albumu ma všetky tieto problémy kurva srali a aby som bol úprimný počas nahrávania Combat Cathedral som si myslel, že nahrávame najväčšiu pičovinu na svete, ale s odstupom času si myslím že všetky problémy a rozpory v kapele nás posunuli vpred. Jednoducho povedané, nemali sme nič iné na výber a nove veci nás veľmi inšpirujú.

Prvá skladba „Back From The Dead“ je veľmi úderná, naráža názov na dlhé obdobie nečinnosti kapely, je to akýsi prísľub do budúcna pre fanúšikov?

Jasné, dá sa to nazvať aj takto. Back from the dead je vyjadrenie dlhej nečinnosti kapely a veľmi sa zhoduje s mojim pohľadom na toto obdobie. Po Robertovom odchode sme ostatní spolu sedeli a rozmýšľali o vzniknutej situácii. Mali sme iba 2 možnosti, rozpustiť kapelu alebo pokračovať s novým spevákom. Hádajte ako sme sa rozhodli. Avšak bolo to ťažké obdobie, počas ktorého sa formovala tvar kapely nanovo. Ale sme všetci radi pretože kapela je pre nás všetkým.

Rýchle a úderne skladby Panterovského typu striedajú aj pomalšie, miestami sa dá postrehnúť old school zvuk v čom tuším istú nostalgiu za starými časmi?

Nenazval by som to nostalgiou, skôr mi to pripomenulo ako sme vystupovali v minulosti. Ale minulosť je minulosť a jediné na čo sa sústredíme momentálne je súčasnosť a budúcnosť. Avšak sme nemecká old school thrashmetalová kapela a nikdy nezabúdame na svoje korene a na naše začiatky. Na albume The Club sme skúšali nové hudobné trendy ktoré však kapele neboli blízke a výsledok bol, že ani fanúšikovia neprijali tento album s veľkým nadšením. A dnes už môžem povedať, že toto tvrdenie platí aj o členoch kapely. Neurobíme rovnakú chybu 2 krát, museli sme nájsť ten správny smer kapely do budúcnosti, ale taký aby sme sa nevzdali hrania Teutonic Thrash Metal.

Počúvaš aj mladé Thrashové kapely, vedia Ťa stále inšpirovať, alebo čerpáš zo svojho vnútra a old schoolu?

Počúvame každý typ hudby, pokiaľ je ta hudba kvalitná. Ak by sme sa obmedzili iba na jeden štýl hudby, iba z dôvodu že je to nám štýlovo blízky žáner, pripravili by sme sa o možnosť inšpirácie ostatnými štýlmi. To je dôvod prečo sme si vybrali Marca zo skupiny Canibal, aby nám produkoval album „Combat Cathedral“. Je to muzikant z mladšej generácie a má na hudbu odlišný pohlaď, čo nás môže iba posunúť k novým veciam. To je jeden z dôvodov, ktorý robí Combat Cathedral moderným albumom s nádychmi old schoolu.

Myslíš, že momentálna zostava bude stabilnejšia? Funguje medzi Vami tá správna chémia?

Dúfam, že áno, ale nikdy neviete čo sa stane zajtra. Po nahrávaní Combat Cathedral by som sa už nečudoval naozaj ničomu :D , ale posledné udalosti ukázali, že každý problém s ktorým sa naša kapela stretla sa dá vyriešiť ak sa vopred nevzdáme. Zároveň musím poďakovať SPV records a Schoersovi, nášmu A&R manažérovi, že vždy veril v túto kapelu a nezabalil to. Díky kámo.

Udrená rýchlosť Vášho Thrashu sa skvele hodí aj k obalu platne, kto bol autorom nápadu?

Áno, samozrejme že sme počas nahrávania hľadali nový obal. Mali sme niekoľko možnosti, ale so žiadnou nebol ten ci onen člen kapely spokojný. Nakoniec sme sa pustili do hľadania s mojou manželkou a tá jedného dňa prišla s obrázkom brazílskeho umelca Marcela Vasca, ktorý už predtým spolupracoval so Slayerom na obale k jeho albumu Relentless. Moja žena je tiež z Brazílie, takže kontakt na Marcela bol už hračka. Ukázala mu obrázok a potom sa to už upieklo cele veľmi rýchlo. Nakoniec sa všetkým páčil a sme radi že sme mohli stretnúť takého milého chlapíka, akým Marcelo je.

Čo počúvate mimo štúdia? Kto sú vaše hudobné vzory?

Je ich veľmi veľa. Na začiatku svojej muzikantskej kariéry som študoval jazz na univerzite v Rotterdame. Som dodnes ovplyvnený týmto žánrom a mam rad Milesa Davisa alebo Johna Coltrana. Ale musím uznať, že som veľmi zlý jazzový hudobník a netrúfol by som si na profi kariéru v tomto smere. Metal a rock 'n' roll je mojej duši bližšie.

Nejaké plány a vízie do budúcna pre Vás, ako kapelu, poprípade odkaz fanúšikom?

Po vydaní Combat Cathedral ideme na turné. Mame aj nejaké ďalšie ponuky, ale myslím že je skoro hovoriť o ich detailoch. Uvidíme. V  neposlednom rade chcem poďakovať našim fanúšikom za ich obrovskú podporu za tie roky. Bez vás by sme neboli dnes tam kde sme. Tešíme sa na vás počas turné.

Pridal: Monika Ziková
Pridané: 22.05.2016
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky