rozhovor_2016-01-24_Axel_Rudi_Pell - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

Tohto nemeckého gitaristu netreba nijak zvlášť predstavovať. Po minuloročnom koncertnom DVD je tu opäť a na začiatok roka vydal ďalší radový album Game Of Sins. To bola samozrejme skvelá príležitosť vyspovedať ho a Axel ako vždy v dobrej nálade a veľmi ochotne zodpovedal moje otázky.Ahoj Axel. V prvom rade ti prajem všetko dobré a veľa úspechov v novom roku.

Ďakujem
J.

Ako si trávil Vianoce a Nový rok?

Vianoce som strávil s rodinou doma. Veľa sme toho pojedli. Silvester som aj s manželkou strávil u priateľov, niečo sme vypili, dobre sme sa zabavili a cítili sme sa s nimi veľmi dobre.

Nový album je na svete. Recenzie boli zatiaľ len kladné, ale ako si z ním spokojný ty?

Myslím si, že tento nový Album je skutočne vynikajúci a zatiaľ je to môj vrchol. Určite má potenciál a prekonal všetky moje staršie veci a som s ním veľmi spokojný. Všetky piesne sú vynikajúce a nie je tu žiadna, pri ktorej by som mohol povedať, hm, mohlo to byť aj lepšie
J.

Predpokladám, že hlavne ty komponuješ nové skladby. Do akej miery necháš zasiahnuť ostatných členov do procesu komponovania?

Vôbec, všetko si robím sám. Komponoval som doma a piesne som napísal tiež sám. Doma mám digitálne zariadenie, na ktoré si všetko nahrávam a to cez gitaru, klávesy, basy až po spev. Potom idem do štúdia, kde všetko nahrávame znovu, ale samozrejme, že do toho môžu hovoriť aj ostatní hudobníci. Napr. Johny povie, tu by som túto časť naspieval trochu nižšie a ak sa mi to páči tak to samozrejme aj tak urobíme. Ale inak si všetko robím sám.

Čo ťa inšpiruje pri písaní textov?

Všetko
J. Nemám nejaké špecifické miesto kde by som chodil pre inšpiráciu. Môžem povedať, že časť toho „kúzla“ je vo mne samom. Píšem vlastne všade, napr. v aute. Mám pri sebe vždy svoj telefón, v ktorom mám nahrávanie a keď ma počas riadenia auta napadne nejaká melódia tak niekde zastanem a nahrám si ju. Vlastne môžem povedať, že inšpirácia prichádza kedykoľvek a odvšadiaľ.

Predstav nám album Game Of Sins bližšie po tématickej stránke.

Témy sú z veľkej časti o tom, aké všelijaké sú hriechy, ktoré človek má. Napr. o tom, že ide do kasína, alebo hrá poker, alebo podobne. Ale nie je len o tom. Piesne sú rôzne, napr. v titulnej piesni, ktorá má rovnaký názov ako Album „Game Of Sins“ je text o tom, že človek niekedy prehrá a niekedy vyhrá, potom je tu „fantasy“ text v piesni „Fire“, „Sons In The Night“ je podľa TV seriálu, „Till The World Says Goodbye“ spieva, o konci sveta. Môžem povedať, že nemá nejaký ucelený tématický koncept, je to relatívne miešaný Album.

Plánuješ aj urobiť videoklip ku niektorej skladbe?

Nie, definitívne žiaden, pretože kvôli tomu musia byť všetci hudobníci tu, ale niektorí sú v USA. Museli by kvôli tomu priletieť a nechať ich prepraviť sem by bolo dosť drahé a časovo náročné. To sa deje len vtedy ak sme na turné, alebo nahrávame. Ale kvôli klipu nie. Ale ešte uvidíme.

Plánuje sa k albumu robiť aj nejaké európske turné?

Áno, určite. Je to už aj naplánované a vyrážame v apríli.

Hral si v mnohých krajinách. Kam sa vždy rád vrátiš a kde by ešte chcel v rámci turné prísť?

Ó, do všetkých. Všade bolo výborne a rád sa tam vrátim. Všade bolo super
J.

Na tvoje koncerty chodievam tak ako veľa fanúšikov do Čiech. Určite v dobrom spomínaš na koncerty v Masters Of Rock Cafe alebo na festival Masters Of Rock. Prijal by si ponuku aspoň na jeden klubový koncert na Slovensko?

Nie, ešte nikdy. V Čechách sme už hrali, myslím, že v Prahe a tiež v Zlíne, dúfam, že som to vyslovil správne
J. Môžem povedať, že by sme najradšej hrali v každej krajine, ak sú na to vhodné podmienky. Napr. v USA, keď tam hráme a ak máme šťastie tak príde okolo sto ľudí na koncert a to mi bohužiaľ nepokryje ani výdavky s cestou, takže strácam na tom peniaze. Takže to záleží na okolnostiach. Určite by sme radi prišli, ale záleží aj na mojej koncertnej agentúre „Continental koncert“ v Dortmunde, ktorí to vybavujú.

Pomerne nedávno umreli dvaja veľkí hudobníci a to Lemmy Kilmister a aj David Bowie. Je to veľká strata pre hudobnú scénu.

Je to veľmi, veľmi smutné, pretože odišli dve veľké legendy. Môžem povedať, že hudobná scéna, smrťou týchto dvoch veľkých hudobníkov ochudobnela. Boli to Ikony, ktoré nikto nemôže nahradiť a ani to nikto nechce. Ale nikto z nás nemôže povedať, že bude žiť sto rokov, pretože nikto nevie kedy to príde, či už ochorie, alebo niečo iné. Obaja boli chorí a osud si nevyberá. Bolo to aj rýchlo po sebe a preto je to  veľmi ťažké.

Axel ďakujem za Tvoj čas, ktorý si venoval tomuto rozhovoru. Čo by si rád na záver odkázal svojim fanúšikom v našej krajine?

Dúfam, že to jedného dňa vyjde a budeme hrať aj u Vás a bude to super Show
J.

Bye!!

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 24.01.2016

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky