rozhovor_2015-11-28_The_Carburetors - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

Rock´n´rollová senzácia z Nórska pod menom The Carburetors po piatich rokoch vydáva nový štúdiový album. Pár slov s nami prehodil bubeník kapely Chris Nitro. O čo sa s nami podelil sa môžete dozvedieť aj vy ;)Po piatich rokoch ticha prerušeného len singlovkami sa The Carburetors vracajú. Čo sa za tých 5 rokov zmenilo v kapele a čo sa zmenilo po hudobnej stránke?

Prechádzali sme si ťažším obdobím, ale nikdy sme nestratili rockového ducha. Cítili sme, že prišiel čas na to, aby sme fanúšikom priniesli našlapaný album plný rýchleho a priameho rock´n´rollu. Tak sme sa vybrali do štúdia a rozhodli sme sa všetko nahrať naživo, aby to bolo skutočné. Chceli sme, aby skladby boli trocha agresívnejšie a tvrdšie, ale zároveň museli zostať verné našim koreňom.

Mohol by si nám predstaviť nový album „Laughing in the Face of Death“?

Priamočiary rock and roll
rovno do tvojho ksichtu!

Čo bolo inšpiráciou pre skladby nového albumu?

Vždy sme boli verní svojim hudobným zdrojom inšpirácií, takže to sa zas veľmi nezmenilo. Okrem tých sme sa inšpirovali životnými situáciami všedného dňa.

Vydali ste už singel Shot Full of Noise, ktorý dostáva celkom slušné ohlasy, či už od kritikov alebo fanúšikov. Ako dôležité sú pre vás hodnotenia kritikov a recenzentov?

Najdôležitejšími kritikmi sú pre nás naši fanúšikovia.
Ale ak sa to páči aj tlači, je to super.

Len pred pár mesiacmi ste boli headlinerom festivalu Rockscape v Banskej Bystrici. Aké pocity ste si z tohto koncertu odniesli? Plánujete sa na Slovensko vrátiť?

Celá skúsenosť s festivalom bola pre nás vynikajúca. Milujeme vaše publikum a organizátora už považujeme za priateľa.
A áno, určite sa na Slovensko vrátime, fanúšikovia sú u vás perfektní a Slovensko je proste skvelé!

Pred nedávnom ste podpísali kontrakt s SPV Nemecko a stihli ste pod touto hlavičkou už vydať spoločný singel s kapelou Psychopunch. Ako ste spokojní s vydavateľstvom a s výberom druhej kapely?

SPV je samozrejme šťastné, že nás má! Hehe.. Toto bude prvý album Carburetors, ktorý bude dostupný  na celom svete, takže to pre nás je veľká vec! A čo sa týka singlovky s Psychopunchom, my sme ich veľkými fanúšikmi a tešíme sa na naše spoločné turné po Nemecku, ktoré je plánované okolo Veľkej Noci.

Váš rozvrh je momentálne dosť nabitý, ale posledných pár rokov tomu tak nebolo. Ako zvykneš tráviť svoj voľný čas?

Posledných pár rokov sme si išli od práce zodrať prdel, rovnako ako pred tým. Ale nič sa nedostane medzi nás, naše zbierky nahrávok a naše autá s osemvalcami.

Akú hudbu počúvaš vo svojom voľnom čase?

Vieš, je nás 5 jednotlivcov a počúvame dosť veľa rozdielnej hudby, ale všetci sme fanúšikmi kapiel ako Motorhead, Chuck Berry, AC/DC, Kiss a Judas Priest. To je naše spoločné pôsobisko.

Ste na cestách aj keď zrovna nevydávate novú hudbu. Za posledných pár rokov ste hrali nespočetne veľa festivalov a na mnohých motorkárskych zrazoch. Aký je váš najšialenejší zážitok z koncertov?

Robili sme show vo Švédsku. Odrazu na pódium vybehla pani po šesťdesiatke a skríkla: „Oooh, to je nádhera, mňa z toho roztrhne!“ Brali sme to ako kompliment.

Hráte priamočiary rock n roll. Čo si myslíte o motte „Sex, drogy a Rock´n´Roll“?

Milujeme rock´n´roll aj sex, ale drogy môžeš kľudne posunúť niekomu inému.

Kapela rastie na sláve, nazývajú vás rock´n´rollovou senzáciou a práve ste podpísali kontrakt s veľkým vydavateľstvom. Čo beriete ako váš najvyšší cieľ v hudbe?

Nadvládu nad svetom!

Ak by si chcel ešte niečo dodať, myslím, že záver je miestom, na to stvoreným. Takže ak máš ešte niečo na srdci ...

Áno, na záver chceme povedať len toľkoto: Ak chcete zažiť pár skvelých chvíľ a žiť, ako keby neexistoval zajtrajšok, choďte a kúpte si album a príďte sa s nami baviť na náš koncert!

Pridal: Samuel Sámel
Pridané: 28.11.2015

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky