rozhovor_2015-10-24_Grave_Digger - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

35 rokov na metalovej scéne. Málo kapiel má za sebou takéto úspešné ťaženie na metalovej scéne. Aj napriek rôznym problémom v minulosti sú tu stále a svojou muzikou vedia osloviť fanúšikov. Novinka ktorá vychádza v týchto dňoch určite poteší všetkých fanúšikov tejto nemeckej metalovej legendy a tak som si pripravil niekoľko otázok na ktoré odpovedal gitarista Axel Ritt, ktorý okrem novinky toho o sebe prezradil omnoho viac.Po vynikajúcom albume Return of the Reaper ste odohrali veľa koncertov. Na Exhumation ste skladby vyberali skladby podľa chuti fanúšikov?

Vzali sme najlepšie piesne z našich troch prvých albumov, boli to piesne, ktoré sa najviac, alebo skôr najčastejšie hrávali a zároveň boli najväčšími hitmi. Bežne sa stáva, že skupina a aj fanúšikovia majú taký istý vkus.

Kedy vás napadlo urobiť výberovku takto netradične?

Nápad znovu nahrať tieto piesne prišiel  od Chrisa. Nechceli sme hneď vyprodukovať niečo nové, ale tiež sme nevideli žiadny zmysel v tom, aby sme 2 roky nič nenahrávali v štúdiu. Pretože však prvé 4 albumy kvôli problémom s licenciou už roky fyzicky nie sú k dispozícii, priam sa nám ponúkala možnosť nahrať takýto „Best Of Album“ , len s titulmi z tejto doby.

Skladby majú moderný zvuk a v aktuálnej zostave znejú lepšie ako originál. To je môj názor, ale ako si s ním spokojný ty?

Je to len uhol pohľadu, ale musím povedať, že aj Ja si myslím, že piesne v tejto novej verzii znejú lepšie ako predtým. Piesne sú remeselne a technicky na úplne inej úrovni  a taktiež Chrisove vokály sú jednoznačne plnšie a príjemnejšie ako kedysi  „škreky“, ktoré šli skôr pred 30-timi rokmi.

Recenzie sa na novinku ešte len začínajú uverejňovať a ohlasy od fanúšikov asi tiež. S akými reakciami sa stretávaš?

To ešte len uvidíme, pretože album oficiálne vychádza 23.10. a v čase keď sa píše tento rozhovor ešte nie je vydaný, ale prvé ohlasy sú veľmi pozitívne.

Postrádam v kapele jedného člena. Čo sa stalo s H.P. Katzenburgom?

H.P. teraz pracuje veľa v Divadle a pre GRAVE DIGGER bohužiaľ teraz nemá dosť času. Ale bolo to veľmi priateľský rozchod bez jediného problému.

Momentálne ste v kolotoči turné album turné. Plánujete aj turné ku Exhumation resp. nejaká špeciálna show ku 35 rokom?

Áno koncom tohto roku budeme hrať v Nemecku 5 veľmi špeciálnych Show kde budeme hrať piesne z nového albumu. Máme sa na čo tešiť!

Verím že z koncertovania máte radosť, ale je to aj náročné. Ako sa udržujete v kondícii?

Som skoro 35 rokov vegetarián a skoro 5 rokov dokonca vegán.  To je zodpovedné za 70% mojej kondície, ktorú potrebujem. Ostatnú kondíciu získavam vo fitness a minimálne 8 hodín denne spánku.

Na záver si neodpustím nepopýtať sa na dve kapely. Čo je s Domain a jedného času som zaregistroval tvoju ďalšiu kapelu Monstergroove. Zvlášť Monstergroove ma zaujal a určite aj fanúšikov.

DOMAIN je momentálne na ľade a bude až dovtedy kým si nájdem trochu viac času na napísanie nového albumu. GRAVE DIGGER absorbuje priveľa času, takže teraz mi nezostáva toľko času koľko potrebujem. MONSTERGROOVE je taký oddychový vedľajší projekt, v ktorom spolu so svojimi dvomi priateľmi hráme staré soul a funk klasiky zo 70-tych rokov na jednej Barriton –gitare a na power-trio verzii . Voláme túto hudbu tak pre seba „ Deep funk“ a tiež „Heavy soul“. Je to vynikajúce uvoľnenie oproti klasickému  Metalu od GRAVE DIGGER, a našiel som tu opäť cestu k svojim funk-koreňom  a konečne po 6 rokoch spievam aj vokály.

Ďakujem za tvoj čas na moje otázky. Chcel by si na záver niečo fanúšikom odkázať?

Dúfam, že sa opäť uvidíme na jednej z našich budúcich show!

S pozdravom

AXEL!

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 24.10.201
5

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky