rozhovor_2015-04-28_The_Poodles - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

V roku 2006 sa vo Švédsku zrodila kapela The Poodles, ktorá sa postupne prepracúva do povedomia metalových a rockových fanúšikov po celom svete. Tento rok sa pripomínajú s ďalším štúdiovým albumom, v poradí už šiestym, s názvom „Devil in Details“. O novom albume, novej posile v podobe bassáka Johana Flodqvista, ale aj o tom, ako vyberať členov do kapely nám rozpovedal zakladateľ skupiny a frontman Jakob Samuel.Vydávate nový album. Pred tým ako sa k nemu dostaneme – vydávate niečo, čo má byť nástupcom albumu Tour De Force, ktorý bol nazývaný najlepším albumom aký ste vydali a podobnými superlatívmi. Ako si sa pripravoval na túto výzvu?

Vždy je ťažké vydávať nový materiál a taktiež je dôležité pre inšpiráciu a utuženie kapely, aby si nepracoval len na báze nejakej rutiny. Tour de Force bol skutočne skvelý album a sme šťastní, že dostal takéto hodnotenia, ale nemôžem albumy medzi sebou porovnávať. Tento krát je to opäť  situácia, kedy tvoríme časovú kapsulu. Je to ale kapsula z dneška, nie z roku 2013. Dúfame, že tento album, rovnako ako nová spolupráca s Gain/Sony nás privedie do nových oblastí a upevní a rozšíri základňu, na ktorej momentálne stojíme.

Čo bolo tvojou inšpiráciou, ktorá ťa tlačila k písaniu nového albumu? Čo alebo kto je tvojou múzou?

Každý hudobník má problém s označovaním hudby, ktorú tvorí a my nie sme výnimkou. Boli sme ovplyvnení velikánmi rôznych žánrov, ktorí kráčali pred nami a sme vedení ako kapela úžasnou a hrdou tradíciou umenia, ktoré sa volá Rock´n´Roll. Sme v bode, kedy môžeme z každého smeru zobrať niečo a zmiešať tieto dojmy s našimi vlastnými skúsenosťami a naším vlastným názormi. Zvuk, ktorým žijeme by si mohol nazvať Heavy metalom, ale hudobné myšlienky a vplyvy sú oveľa širšie ako len heavy metal. Je to hudba, ktorú počúvame, knihy, ktoré čítame, filmy a divadelné hry, ktoré sme videli, ľudia, ktorých sme stretli, život samotný ...

Ako by si popísal to, čo z tejto inšpirácie vzišlo? Ako by si popísal album Devil in Details?

Nič iné ako to najlepšie zo všetkého :) Devil in Details je melodický, bombastický, pestrý, proste nádherný!

Čo za tým názvom vlastne stojí? Na albume predsa len nie je skladba „Devil in Details“ ...

Zmyslom „Devil in Details“ (Diabol v detailoch) je v tom, že rozdiel medzi dobrom a zlom, kvalitatívna zložka toho všetkého leží v detailoch a drobnostiach. Názov reflektuje našu vášeň a oddanosť k hudbe. Hovorí o tom, že musíš dávať pozor na drobnosti ak to chceš pochopiť správne a o tom, že aj po 50 pokusoch vždy nájdeš niečo nové, nejaké nové detaily. Vieme to z toho, po dlhých rokoch v hudobnom biznise a okrem toho tým vyzdvihujeme náš talent a schopnosť robiť a hrať hudbu. A okrem toho, znie to dosť dobre, nemyslíš?

Nový album je už chvíľu vonku a od fanúšikov sa mu dostáva skvelej odozvy. Na druhej strane, v rebríčkoch sa zatiaľ dostal najvyššie na 27.miesto. Ako si ty spokojný s novým albumom?

Veľmi! Vieš, je dosť komplikované prísť na to, kde v dnešných dňoch v rebríčkoch skončíš. Hudobný priemysel oproti minulosti vyzerá úplne inak a mení sa každým dňom. Album sa ale nakoniec vyšplhal na 3.miesto. Vieš, dnes na albume pracuješ oveľa dlhšie ako kedysi a prvé týždne už proste nie sú tak podstatné ako bývali kedysi.

V kapele ste privítali nováčika – Johana Flodqvista. Mohol by si ho predstaviť fanúšikom?

Súčasná zostava, v ktorej Johan nahradil Pontusa Egberga sa začína stabilizovať. Pontus zanechal miesto, ktoré je ťažké zaplniť, ale myslím, že Johanovi sa to zatiaľ celkom darí. V mnohých aspektoch je perfektnou náhradou, hlavne preto, že je úplne iný ako Pontus. Vieš, nie je dobré ak hľadáš náhradníka tak, aby bol rovnaký ako predošlý člen, len nie úplne. Skús sa pozrieť na Van Halen – Sammy nemôže byť viac odlišný od Davea a dovolím si povedať, že celkom slušne im to klape. Johan je skvelou prímesou do kapely a čoskoro ho budeš môcť vidieť aj ty sám, ak nás uvidíš na turné v 2015-tom.

A čo chémia v kapele? Johan zapadol?

Áno, skvele, ale vieš, momentálne sme na medových týždňoch, takže k tejto otázke by som sa adekvátne vyjadril pri ďalšom albume ;)

Práve sa pripravujete na turné – dve časti, 23 koncertov po celej Európe a niekoľko festivalov ako bonus. V pláne však nevidno nič pre východnú Európu. Plánujete ďalšiu časť turné?

Áno, veľmi by sme sa chceli dostať aj do východnejších častí a dúfame, že sa nám to podarí. Práve teraz sa vedú vyjednávania a dúfame, že pre východnú Európu budeme môcť priniesť nejaké dobré informácie už čoskoro ;)

Čo tvoj vzťah k vášmu bývalému basákovi Pontusovi? Komunikujete spolu?

Áno, samozrejme. Naše vzťahy sú skvelé a hovoríme pomerne často. Je súčasťou rodiny a vždy ňou ostane.

Na svojom profile na webových stránkach spomínaš na svoje najhoršie spomienky z turné. Ale čo tie najlepšie?

Tých je hromada ... priveľa na to, aby som ich všetky menoval, ale primárne sa vždy skvele bavíme, užívame si vynikajúcu spoločnosť, publikum a perfektnú hudbu.

Ak chceš ešte niečo dodať, teraz je tvoj čas. Moje otázky totiž skončili ...

Dúfam, že nový album si užívate rovnako ako my a ak chcete vidieť bombastický, perfektný a neuveriteľný koncert The Poodles ešte tento rok, máte skvelú možnosť po celej Európe, takže sledujte naše stránky a Facebookový profil.

Držte sa!!

Pridal: Samuel Sámel
Pridané: 28.04.2015

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky