rozhovor_2015-04-21_Axel_Rudi_Pell - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

25 rokov na metalovej scéne. Pri tomto výročí bilancuje nejeden muzikant. Tomuto sa nevyhol ani excelentný nemecký gitarista Axel Rudi Pell. Svoje magické momenty nie len že zachytil na DVD, ale aj v nasledujúcich riadkoch ich odhalil aj pre vás. Chcete nazrieť do príprav veľkolepého vystúpenia na festivale Bang Your Head? Či sa ešte objaví  na pódiu s kapelou Steeler, alebo čo je jeho najväčšou vášňou? To už v nasledujúcich riadkoch prezradí Axel.Onedlho vyjde  DVD Magic Moments. Aké máš dojmy z vystúpenia na festivale Bang Your Head?

Bolo to skutočne super. Výborne sme sa zabavili a to či už v zákulisí, tak aj na pódiu. Boli sme ako taká veľká rodina, ktorá sa stretla a spolu sa zabavila. Proste všetko bolo fajn.

Množstvo hostí, ktorí sa zúčastnili boli a aj sú spestrením tohto vystúpenia. Určite bolo zaujímavé pre mnohých tvoje vystúpenie v zostave Steeler. Ako si sa po rokoch cítil v kapele kde si začínal?

Bol to skutočne veľmi, veľmi komické (smiech), znovu stáť spolu so skupinou Steeler na jednom pódiu a hrať. Ale toto bola jedinečná situácia, ktorá sa však už nezopakuje.

Neplánujete reunion Steeler? Mnoho fanúšikov, ktorí v časoch ich slávy boli len na piesočku by koncerty určite radi navštívili. A Ja tiež.

Nie, toto bola len jednorazova záležitosť a už sa to nezopakuje. Nič také neplánujeme.

Predpokladám, že Ronnie Atkins, Graham Bonnet či Doogie White sú tvojimi dobrými kamarátmi, ako aj mnoho iných čo som nespomenul. Bolo to ťažké dostať ich na jedno miesto, alebo keď sa včas dozvedeli, že plánuješ výročný koncert tak si tento dátum zarezervovali vopred?

Áno, určite bolo ťažké dostať ich spolu na jedno miesto. Príprava sa začala už asi pred rokom a dostať ich pod jednu strechu bola naozaj ťažká úloha, ale nakoniec všetko klaplo. Som na to veľmi hrdý.

Určite je náročné nielen na čas, ale aj finančne zorganizovať takýto koncert. Nazrime touto otázkou tak trochu do kuchyne a priblíž fanúšikom čo všetko je za tým aby myšlienka prešla do reality?

No, musím urobiť naozaj mnohé veci. Spísať všetkých možných hostí, potom zistiť či majú čas a samozrejme všetko pripraviť. Spolu s mojím organizátorom koncertov sme nad tým strávili mesiace, aby bolo všetko na správnom mieste a v správnom poradí. Určite je v tom strašne veľa, veľa práce, aby všetko klaplo a išlo ako hodinky. Nakoniec je najväčšou odmenou keď všetko vyjde.

Neodpustil by som si otázku ohľadom Mike Terranu. Vinnie Appice a Bobby Rondinelli predviedli bubenícky súboj. Pozvanie prijal aj Jorg Michael, ale myslím že Mike tu chýba, pretože on v tvojej kapele strávil tiež dlhý čas. Prečo Mike neprišiel?

Nebolo to potrebné, pretože už prijal pozvanie Bobby Rondinelli, ktorý to odohral a kvôli jednej piesni to jednoducho bolo  zbytočné.

Určite si sa nevyhol bilancovaniu svojej kariéry. Ktoré obdobie či už Steeler alebo z tvojej sólovej kariéry považuješ za to najlepšie a na ktoré radšej ani nespomínaš?

Hm, zabudnúť nechcem vlastne na nič, pretože všetko bolo relatívne v poriadku. Ako najlepšie obdobie môžem označiť práve to čo prebieha teraz, moju momentálnu kariéru. Napríklad môj nový album Into The Storm. Výborne sa predáva v mnohých krajinách, jednoducho mám veľmi plodné obdobie. Teší ma to a je to moje šťastné obdobie.

Vrchol hudobnej kariéry. Myslíš že si ho dosiahol, alebo ešte stále naň podľa teba stúpaš?

Je to dokonca veľmi dlhá cesta na vrchol. Myslím si, že som ho ešte nedosiahol.

Si známy hudobník a za svoju hudobnú kariéru sa ti určite splnilo mnoho snov. Je však ešte nejaký sen ktorý ostal nesplnený?

Áno, v každej krajine sveta dostať zlatú platňu (smiech).

Uvažoval si čím by si asi bol keby si sa nedal na hudobnú dráhu?

Hm, to skutočne neviem. Ale asi by som bol automobilovým pretekárom.

A aké auto máš najradšej?

Moje vlastné. Audi A 8.

Axel bolo mi potešením urobiť s tebou opäť rozhovor a ďakujem, že si si našiel čas. Chceš ešte niečo svojim slovenským a aj českým fanúšikom odkázať?

Áno. Dúfam, že sa spolu stretneme počas môjho turné v roku 2016-2017 a budem mať tú možnosť znovu hrať pred Vami. Dúfam tiež, že sa Vám moje nové CD páči rovnako ako to posledné, a že svojou hudbou  poteším ešte mnoho fanúšikov.

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 21.04.2015

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky