rozhovor_2015-03-29_Palace - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

Nemecká metalová scéna aj napriek svojej rôznorodosti ešte stále ukrýva mnoho kapiel. Tak je to aj v prípade heavy metalistov Palace na ktorých som natrafil na mojich koncertných potulkách. A aj keď album The 7th Steel vyšiel už minulý rok pripravil som si niekoľko otázok pre gitaristu a speváka Haralda Pillera aby Palace v nasledujúcich riadkoch predstavil aj Vám.Ahoj. Ako sa máš?

Mám sa fajn. Dúfam, že aj Vám od Hellmagazine sa darí tiež.

Kapela sa dostala do povedomia začiatkom deväťdesiatych rokov. Ako si spomínaš na začiatky kapely?

V roku 1990 náš bubeník Harald Reiter a Ja skupinu PALACE. Dva roky sme hľadali nejakého speváka, ale nejako sa nám v tom nedarilo. Preto som túto úlohu prevzal Ja. Grunge bol vtedy veľmi populárny. Ale práve tento štýl sme za žiadnu cenu nechceli. Boli to pre nás ťažké časy, pretože sme chceli hrať metal. Grunge je dnes mŕtvy. Metal je však dnes populárnejší ako v 90-tych rokoch. Za to ďakujeme „ metalovým bohom“.

Hudobne ste niečo ako retro heavy metal. Kto boli tvoje hudobné vzory v začiatkoch a ktoré kapely obľubuješ v súčasnej dobe?

Bol som veľkým fanúšikom skupiny SWEET. Potom prišli Judas Priest, Saxon, Scorpions, Accept a mnohé ďalšie. Keď je človek mladý a zakladá rockovú skupinu, tak je samozrejmé, že má mnohé vzory. Ale keď človek starne už nemá nijaké vzory. Ale navždy budem obdivovať už menované skupiny.

Minulý rok v septembri ste vydali album The 7th Steel. Ako si s ním spokojný ty a aké ohlasy boli od fanúšikov?

Sme veľmi spokojní s týmto albumom. Aj fanúšikovia ho veľmi dobre prijali. S týmto sme skutočne veľmi spokojní a potešilo nás to. Nie je to veľmi jednoduché vydať album, ktorý v sebe obsahuje celé spektrum a skúsenosti z predošlého obdobia, ale s albumom The 7th Steel  sa nám to podarilo.

Zaujímaš sa o recenzie v médiách, alebo názory fanúšikov sú pre teba dôležitejšie?

Problémom pri posudzovaní, alebo recenziách od médií je ten, že Vás často neposudzujú objektívne. Bohužiaľ vtedy ten, ktorý redaktor má len možnosť uverejniť to svoje. Často to je pre tieto skupiny buď dobré, alebo zlé. Preto sú pre mňa tieto recenzie nie až tak veľmi dôležité. Naproti tomu sú pre mňa ohlasy od fanúšikov veľmi dôležité.

Pred nedávnom ste boli na turné s kapelou Lordi. Videl som vaše vystúpenie v Zlíne kde ste fanúšikov naozaj zaujali. S akými ohlasmi si sa stretol počas turné?

Na turné prišlo aj mnoho fanúšikov PALACE. Odozva bola neskutočná. Získali sme aj mnoho nových fanúšikov, čo je možné vidieť aj na tom, že na Facebooku sa objavilo mnoho nových žiadostí o priateľstvo a aj si pozreli naše videá na youtoube. Okrem toho bolo pre nás veľmi dôležité , aby sme získali aj fanúšikov  zahraničí. A predovšetkým tu v Čechách a v Zlíne je publikum veľmi srdečné a vďačné. Aj my sme vďační za to, že sme tu mohli hrať pred takým fantastickým publikom. Děkuji Zlín a Praha.

Ako predkapelu si vás vybrali Lordi? Aké máš s nimi vzťahy?

Čo sa týka Lordov, predtým sme nemali nejaké osobné kontakty. Ale už dlho sme mali kontakt s manažmentom Lordov a skrz toho sme sa aj zúčastnili na turné.

Plánujete ešte nejaké koncerty alebo festivaly?

Áno máme už niečo naplánované čo sa týka koncertov a aj festivalov. Ale viac sa môžete dozvedieť na stránke www.palace-music.de

Nový album. Kedy bude. Respektíve ak sa niečo chystá prezradil by si viac?

Plánujeme tento rok Best Of-Album k nášmu 25. výročiu  skupiny PALACE. Nový štúdiový Album je tiež už naplánovaný. Bohužiaľ, ale zatiaľ nemôžem povedať presne kedy bude vydaný.

Ďakujem za tvoj čas venovaný mojim otázkam. Máš ešte niečo na srdci čo by si rád odkázal fanúšikom?

Milí fanúšikovia: toto turné sa stalo pre nás nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si navždy budeme uchovávať v našom srdci. Zostaňte verní a úprimní vo svojich srdciach. To my robíme tiež!!!

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 29.03.2015
Foto: Michal Roháč

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky