rozhovor_2015-02-02_Udo - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

Pred nedávnom vyšiel album Decadent, ale v kapele U.D.O. sa odohrali aj personálne zmeny. Pred nadchádzajúcim turné bolo v kapele nepochybne rušno a tak sme si v týchto chvíľach odchytili basgitaristu Fittyho Wienholda. Ste zvedavý ako vznikal album Decadent a čo ho ovplyvňuje pri skladaní? Nebudem predbiehať a v nasledujúcich riadkoch sa dočítate čo Fitty prezradil, ale aj to čo si necháva ako prekvapenie.Ahoj Fitty. Ako sa máš?

Ahoj. Ďakujem mám sa fajn.

Momentálne ste pred turné. Ako tráviš tento čas?

Momentálne sedím v štúdiu a produkujem pre inú skupinu. Od februára odchádzame na turné a preto sa budem plne venovať tomuto, máme čo pripravovať.

Začiatkom roka opustil kapelu bubeník Francesco. Osobné dôvody to je také všeobecné, Mohol by si povedať čo boli príčiny jeho odchodu?

Každý z nás má svoje súkromné záležitosti a v rámci toho prijíma nejaké rozhodnutia a to musíme rešpektovať. Aj Francesco. Pri tomto ostaneme.

Máte už na neho náhradníka?

Máme!!

Novinku Decadent už určite počulo niekoľko novinárov. Aké ohlasy sú zatiaľ na album?

Už pri albume STEELHAMMER sme posunuli latku vysoko a myslím, že sme tomuto aj dostáli. Ohlasy na nový album sú zatiaľ úžasné.

Predošlý album Steelhammer bol mimoriadne dobrý aj keď bol o dosť tvrdší ako tie predošlé. Mohol by si Decadent priblížiť lepšie?

Album Decadent sa odlišuje v tom, že sú  ňom zaangažovaní všetci členovia skupiny od začiatku. Kasperi a Andrej sú vynikajúci gitaristi a priniesli do U.D.O. nové vplyvy. Čo sa týka tvrdosti  tento album nezaostáva za Steelhammerom. Práve naopak piesne, zvuk a dynamika sa značne pritvrdili. Do textov sme dali jasný odkaz. Chceli sme dať naše posolstvo aj navonok a chceli sme povedať, že to takto ďalej nejde.

V kapele skladá prevažne Udo, ale v minulosti si sa na skladaní podieľal aj ty. Keď komponuješ aké veci alebo udalosti ťa dokážu ovplyvniť?

To nie je celkom tak, alebo máte zlé informácie. Udo v minulosti komponoval so Stefanom a Ja som mu len dodal nejaké svoje piesne ako napr. I GIVE AS GOOD AS I GET,  REV-RAPTOR alebo  THE BOGEYMAN atď. Čo sa týka albumu Steelhammer tam som už komponoval spolu s Udom a bol som aj spoluproducent a v tejto fáze sme utvorili spolu team, ku ktorému potom prišli noví ľudia. Jedným z nich bol aj Mattes Pfeiffer a v jeho štúdiu sme dodali aj jemný tuning a mixáž. Bol to jeden Team, ktorý sa osvedčil pri albume Steelhammer. Ten istý Team má na svedomí aj Decadent.

Pri komponovaní ma ovplyvňuje najmä zlé jedlo....ha ha ha...ale nie keď komponujem tak sa stiahnem do svojho štúdia a snažím sa, aby sa ku mne nedostali žiadne vonkajšie vplyvy. Dokonca si nepustím ani rádio.

Na jar vás čaká množstvo koncertov. Ako sa počas turné udržuješ v kondícii?

Noo.... v tomto je zopár tajomstiev , ale asi to najhlavnejšie je zdravá strava. Počas Vianoc to tak trochu vypadlo....takže teraz mám čo doháňať!!!

Stretávaš sa s množstvom fanúšikov a pred koncertom a ani po ňom sa pred nimi neskrývaš. Prezraď nejakú príhodu s nimi na ktorú asi nikdy nezabudneš.

Uch...vlastne nemám nič zvláštne, pretože všetky momenty s fanúšikmi sú nezabudnuteľné.

Minulý rok ste odohrali dva koncerty aj na Slovensku. Aký dojem na teba zanechalo slovenské publikum?

Úžasné. Fanúšikovia boli plní eufórie a super reagovali!!!

Ďakujem za tvoj čas venovaný tomuto interviu. Čo by si na záver odkázal slovenským fanúšikom?

Ostaňte zdraví a ostaňte nám aj verní STAY HEAVY and HEALTHY.

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 02.02.2015

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky