rozhovor_2015-01-18_Sodom - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

Mnoho vypredaných koncertov, nový album Onkel Tom a koncom roka singel. Sacred Warpath nepochybne potešil prevažne zberateľov, pretože jeho vydanie bolo limitované. Ste zvedavý prečo sa kapela rozhodla pre vydanie, ktoré už v dnešnej dobe takmer nenájdete, kedy môžete očakávať nový album Sodom a ako trávil Vianoce a nový rok metalový hudobník? V tom prípade sa začítajte do mojej novoročnej debaty s Tomom Angelripperom.Ahoj Tom. Minulý rok si bol pomerne vyťažený. Onkel Tom vydal album HELD, prednedávnom singel Sacred Warpath a neustále si s kapelou na turné. Minulý rok bol pre teba iste veľmi náročný.

Áno, nový Album od Onkel Tom je už vonku a v poslednej dobe sme mali mnoho koncertov. Pred nedávnom sme sa vrátili z turné po Rusku a potom sme boli na turné so skupinou Kreator. Na turné v Rusku sme boli 10 dní a mali sme tam mnoho vystúpení a môžem povedať, že to bol úspešný rok. Je fajn, že sa nám podarilo vydať singel ešte pred turné. Tento rok začneme pracovať aj na novom albume pre Sodom.

Mnoho vašich koncertov bolo vypredaných. Ktorý z nich bol pre teba nezabudnuteľný?

To teda neviem. Pre mňa je každý koncert nezabudnuteľný. Hrávame veľa v malých kluboch, ale vystupujeme aj na veľkých pódiách kde je mnoho ľudí a je to úžasný zážitok. Takže môžem povedať, že pre mňa je každý koncert jedinečný a je to aj preto, že sú tam noví ľudia, že hráme na nových miestach. Ale ak by som si mal vybrať tak možno je to Wacken Open Air, lebo sa tu stretneme so známymi, stretneme sa tu hudobníci a atmosféra je jedinečná. A taktiež aj turné v Rusku bolo jedinečné, hrali sme aj trochu ďalej od Moskvy a pamätám si na každý koncert, ktorý sme tam odohrali.

Hrali ste v rôznych krajinách. Stretávaš sa s rôznymi kultúrami. V ktorých krajinách sú fanúšikovia skutočne extrémne divokí a kde sú zase až príliš statickí?

No to je ťažké. Napríklad teraz sme hrali vo Švédsku na Black Christmas festivale a boli tam ľudia nielen zo Švédska, ale mnohí pricestovali aj z Južnej Ameriky, Mexika aj dokonca aj z Afghanistanu, kde bohužiaľ nemôžeme hrať kvôli situácii aká tam je.  Mnohí ešte nikdy nevideli SODOM hrať a bavili sa úžasne. Čo sa týka nadšenia tak musím povedať, že asi najviac vedú krajiny Južnej Ameriky, pretože či už v Brazílii, Chile, alebo Argentíne sú ľudia veľmi temperamentní a hudbou priam žijú.

S akým najšialenejším publikom si sa doteraz stretol?

Hm, najšialenejší? Ak mám pravdu povedať tak všetci čo sú na hudobnej scéne sú tak trochu blázniví. Veď ak niekto robí hudbu tak musí byť tak trochu bláznivý a to aj keď ju robí už tak dlho. Takže či už publikum, alebo hudobníci všetci sme na tom rovnakoJ.

Sacred Warpath. Jeho vydanie mi príde na dnešnú dobu dosť starosvetské. Vinylové vydanie singlu a maľovaný obal. Mne sa takéto vydania veľmi páčia. Určite je takéto vydanie nákladnejšie. Ako na singel zareagovali fanúšikovia?

Ja som človek 80-tych rokov a preto sa mi to takto páči. Chceli sme to aj urobiť inak ako pri poslednom albume. Tento krát sme to produkovali sami  a aj všetko ostatné. Venovali sme sa tu trochu ťažším témam, pretože v poslednej dobe je to politicky trochu veľmi turbulentná doba. Rozhodli sme sa  vrátiť tak trochu do čias a k hudbe, ktorá nás preslávila a práve preto sme tento album chceli produkovať sami a aj zvuk znie reálnejšie. Singel je len promo materiál. Prvýkrát sme ho hrali na turné a ľudia aj keď ho počuli prvý krát ho prijali skvele.

Nebudem chodiť ako mačka okolo horúcej kaše a rovno sa ťa opýtam kedy vychádza nový album a prezraď o ňom niečo viac.

No takže, tento rok to asi nestihneme, pretože sa tomu chceme dôkladne venovať a nechceme nič uponáhľať. Chceme na ňom pracovať bez nejakého tlaku. Odhadujem to buď niekedy pred Vianocami tohto roku, alebo začiatkom roku 2016. Ostatné uvidímeJ.

Ako si trávil vianočné a novoročné sviatky?

Tak ako mnohí ďalší hudobníci, trochu s rodinou a trochu aj pracovne. Na štedrý deň som s rodinou so svojou mamou a aj svokrou. Na Silvestra sa väčšinou stretávam so svojimi  priateľmi, ideme niekam spolu na pivo a potom som mal koncert so skupinou Onkel Tom. Na toto sa vždy teším, lebo ako hudobník rád trávim Silvestra na pódiu spolu so svojimi priateľmi.  Ale v januári relaxujem, pretože človek musí občas aj vypnúť a oddychovať  a minulý rok bol dosť pracovne vyťažený. Pôjdem na poľovačku a podobne.

Aké darčeky zvykneš dávať svojim blízkym a čo teba poteší pod vianočným stromčekom?

Moji najbližší odo mňa dostanú nejakú drobnosť a budú tam schované aj nejaké peniaze, a čo sa týka mňa, tak Ja nič nepotrebujem, mám všetko. Osobne si nemyslím, že sa máme obdarovávať len na Vianoce, ale aj inokedy a rovnako aj stretnúť sa s priateľmi.

Keďže si poľovník zvykneš počas sviatkov pripravovať aj nejaké jedlo z diviny?

Ale áno, samozrejme. Ale moje deti to až tak neobľubujú, ale väčšinou je to klasika.

Tom ďakujem za interview a prajem všetko dobré v novom roku aj v mene našich čitateľov.

Ďakujem a takisto prajem veľa úspechov v Novom roku.

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 18.01.2015

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky