rozhovor_2015-01-04_Axxis - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

ROZHOVORY

25 rokov je v histórii kapely poriadny kus histórie. Na začiatku svojej kariéry ohromili fanúšikov nadčasovým albumom Kingdom of the Night. Len pred nedávnom kapela odohrala v Bochume koncert ku výročiu kapely a tak som si pripravil svoje otázky, ktoré zodpovedal spevák Bernhard Weiß.25 rokov na hudobnej scéne. To už je poriadne dlhá doba. Ako by si zosumarizoval kariéru kapely?

Je ťažké zosumarizovať 25 rokov.  Je to veľa pádov a vzostupov! Výdrž!!  To je tá paralela J. Ale nie preto sme naše 25-te výročie nepokrstili ako „25 Years of Rock and Power“J.

V kapele sa vystriedalo mnoho hudobníkov a predpokladám, že boli dobré obdobia, ale j zlé. Na ktoré obdobie spomínaš rád a ktoré by si radšej z histórie kapely vymazal?

Tak veľa zase toho nebolo, ale ak hudbu robíš 25 rokov tak je dosť možné, že sa nejaké zmeny odohrajú. Sú skupiny, ktoré sú na hudobnej scéne len 5 rokov a majú za sebou omnoho viac výmen ako my. Ale ak sa ohliadnem dozadu tak všetky fázy boli superJ. Samozrejme, že boli tu aj nejaké konflikty, ale to sa už tak stáva, keď človek spolupracuje.

Kingdom of the Night. Váš debutový album je pre mnoho fanúšikov nesmrteľný. Po 25 rokoch ste vydali jeho part II. Podľa predajnosti sa albumu darí dobre. Aké máš na album ohlasy od fanúšikov?

No, ak si pozrieme kritiky od Amazonu, alebo Facebookové ohlasy, či reakcie cez Emaily, mnoho ľudí je prekvapených, že sa nám podarilo na trh priniesť 2 samostatné albumy, ktoré reprezentujú tvorbu skupiny AXXIS počas 25 rokov a nadväzujú na našu tvorbu z roku 1989. Môžeme povedať, že sa takpovediac kruh uzatváraJ.  

Tento rok ste odohrali množstvo koncertov a festivalov. Ja som vás videl na festivale Masters of Rock. Pre mňa osobne bolo vaše vystúpenie jedno z najlepších na tomto ročníku. Aké máš ty spomienky na vystúpenie z Vizovíc a porovnaj ho trochu s inými európskymi festivalmi.

Festival Masters of Rock je pre mňa vždy ako keby som sa vracal domov. Neviem prečo, ale cítim sa tam neskutočne dobre. Fanúšikovia sú super, organizátori sú super, jedlo je super a aj dievčatá sú super. Minulý rok bola pred nami jedna skupina, ktorá to skutočne rozbalila až ma to trochu zneistelo. Preto sme zaradili plný plyn. Hneď po prvej pesničke som bol bez dychu, ale ľudia sa hneď skutočne bavili. Vzápätí na to som ešte pridal. Uf to som bol skutočne úplne bez dychuJ. Slnko svietilo priamo na pódium, ale to nám bolo jedno-všetci sme boli úplne vyšťavení, ale ak to porovnám s inými festivalmi tak Masters of Rock je veľmi rodinný, uvoľnený a fanúšikovia sú skutočne superJ, bavia sa. Natočil som tam aj také menšie video pre EMP.

A čo koncert v Bochume ktorý je označený ako 25 Jahre Axxis show. Určite dalo veľa námahy tento koncert zorganizovať a keďže je už dlhšiu dobu vypredaný prezraď čo,  alebo koho tam fanúšikovia videli?

Tá show bola neskutočná! Vypredaný dom, super hostia ako DORO, Viktor Smolski+André HIlgers z Rage, Pitti Hecht zo Scorpions, Jenette Scherf z Dawn of Destiny, Yanni a Luck z Tri State Corner atď. Veľmi emocionálne bolo vystúpenie s naším  prvým Basgitaristom Wernerom Kleinhansom , ktorý ma priviedol do skupiny. Spolu snami zahral Kingdom of the Night. Bohužiaľ je veľmi chorý, ale aj tak si snami dobre zahralJ.

Neplánujete z tohto vystúpenia vydať live dvd?

Áno, už je natočené.

Vianoce. Ako zvykneš tráviť tieto sviatky a ako oslavuješ príchod nového roku?

Veľa rodiny, veľa priateľov, ktorých inak veľmi málo vidím.

V novom roku v koncertovaní pokračujete. Približne pred dvomi rokmi sme sa v Masters of Rock cafe v Zlíne bavili kde ste ešte nehrali. Vtedy si hovoril, že ste nikdy nehrali v Poľsku a ani u nás na Slovensku. Teraz idete do Poľska na tri koncerty a zo Slovenska sa žiadny organizátor neozval?

Doteraz sme bohužiaľ nehrali ani na Slovensku a ani v Poľsku...bohužiaľ! Doteraz sa nám odtiaľ nikto neozval a nebolo tu ani žiadna snaha. Cez Tristatecorner máme v skupine poliaka a cez neho máme aj  kontakty. Tkto sme si mohli naplánovať malé turné v Poľsku. Veľmi sa tešíme nato, že tam ideme a dúfame, že naše meno AXXIS priblížime.

Je to bieda. Takže zase prídem či do Poľska alebo do Čiech písať o vašom koncerte. Prezraď pre slovenských organizátorov vaše požiadavky na koncert.

Prosím povedzte slovenským organizátorom o tom, že by ste chceli nás vidieť u Vás. Naša agentúra Bottom Row zakaždým ponúka našu skupinu rôznym klubom, ale bohužiaľ z tejto strany nie je žiadny záujem. Preto sa tešíme, že to vyšlo aspoň v Poľsku a tešíme sa na toJ.

Ďakujem za tvoj čas venovaný rozhovoru pre našich čitateľov. Do nového roku ti prajem všetko dobré. Máš ešte niečo na srdci čo by si rád fanúšikom odkázal?

Aj ja ďakujem za Interwiu J, prosím navštívte našu stránku www.axxis.de , alebo náš Facebook, alebo Youtoube, alebo si stiahnite náš AXXIS APP , aby sme mohli spolu komunikovať priamo! Veľmi si prajeme hrať raz aj u vás na Slovensku, možno sa nájde nejaký jeden, alebo aj viacerí promotériJ. Prajeme Vám skvelý nový rok 2015, aby ste boli zdraví a navštívte naše koncertyJ.

Pridal: Michal Roháč
Pridané: 04.01.2015
Foto: Michal Roháč

  

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky