reportaz_2016-12-03_Doro - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
Doro, Spitfire - 3.12.2016, Majestic Music Club, Bratislava
 
 
Koncert nemeckej metalovej kráľovnej Doro, bol už dlhšiu dobu vopred avizovaný a tak mnoho jej priaznivcov, už malo tento dátum ako metalový sviatok, červeným poznačený v diári. Aj keď už tento rok našu krajinu navštívila v rámci festivalu v Snine, tak bratislavský klub v tento večer nepraskal vo švíkoch, ale ani nezíval prázdnotou. Tu sa mi naskytá otázka, či má vôbec význam robiť kapelám koncert mimo festivalu, pretože bol som deň pred týmto koncertom pozrieť na jej moravský koncert a účasť bola niekoľkonásobne vyššia. Nebudem uvádzať čísla, toto je len moje subjektívne konštatovanie na úvod a tak poďme ku hlavnému bodu tejto reportáže.

Na zahriatie mala poslúžiť hardrocková formácia Spitfire z chladného Nórska. Ich muzika však z chladom ich krajiny nemala nič spoločné a hneď od začiatku slušne zabavila dav. Z môjho pohľadu kapela, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. Ich trištvrte hodinová show mala svoje grády a muzikanti vedeli ako si získať publikum, čo bolo veľké plus, ale mne ich tvorba pripadala ako vykrádanie amerických velikánov hardrocku a po prevzatej skladbe už nebolo pochýb, že Kiss je ich veľký vzor. Ale po ich vystúpení bolo vo mne viac pozitívnych dojmov ako negatívnych, takže som si povedal „môže byť“ a po dlhšej prestávke nutnej na úpravu pódia a doladenia posledných zvukových detailov sa už publikum dočkalo metalovej bohyne. Trochu meškania si dáma môže dovoliť a tak desať minút bolo Doro odpustené. Musím podotknúť, že Doro bojovala s virózou a do poslednej chvíle sa dávala do poriadku, aby pred svojim publikom odohrala fantastický koncert. Set bol precízne zostavený a tvorba, ktorá sa dá považovať za novšiu elegantne preplietla skladbami dnes už legendárnej kapely Warlock. Dve hodiny patrili klenotom I Rule The Ruins, Raise Your Fist, True As Steel, Night of the Warlock, East Meets West, Earthshaker Rock, ale nezabudla, čo mňa veľmi potešilo, ani na album Force Majeure a geniálnu Unholy Love. Samozrejme Für Immer a All We Are sú už povinnou jazdou každého jej koncertu. Ako veľká fanynka Motörhead nezabudla ani na jej už zosnulého kamaráta Lemmyho Kilmistera, ktorému na každom koncerte venuje skladbu. Keď už sme pri venovaniach tak jednu venovala aj svojmu fanúšikovi, ktorý tragicky len nedávno zahynul vo Zvolenskej Slatine pri nehode.

Na záver, nemám čo vytknúť. Koncert bol na vysokej organizačnej úrovni a usporiadateľská agentúra EPG, ktorá už má za sebou množstvo koncertov opäť presvedčila o svojich kvalitách. Doro aj napriek zdravotnému problému podala neskutočný výkon a do publika poslala mnoho energie, aj keď ju ona sama na vystúpenie musela zbierať celý deň.

Pridal: Michal Roháč
Foto: Michal Roháč
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky