reportaz_2016-10-07_Necronomicon - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
Necronomicon, Hortus Animae, Midnight Scream - 07.10.2016, Randal Club, Bratislava

Na Slovensko zavítala thrash metalová legenda Necronomicon. Spomedzi troch koncertov, ktoré absolvovali po našej krajine sme sa boli pozrieť na prvý z nich do bratislavského klubu Randal.Brány klubu sa  otvorili tradične o 18-tej a po klasickom opáskovaní sme si išli pozrieť čo nás dnes neminie na Nemecko-Taliansko-Slovenskom koncerte. Pár slov s prítomnými známymi a už sme čakali na prvé tóny večera.

Presne o 19-tej sa zmocnili pódia Veľko-Krtíšania Midnight Scream. Power Thrash metalová banda zo Slovenska hrajúca od začiatku roka 2000 otvárala tento večer s veľkým nasadením napriek veľmi sporadickému výskytu ľudí v hľadisku. Neubralo im to nič na entuziazme a snažili sa viac-menej účinne pritiahnuť fanúšikov. Odohrali set pozostávajúci z deviatich skladieb vrátane coveru od Megadeth na konci, ktorý vyvolal všeobecné nadšenie.

20:00- 20:55 hrali Hortus Animae, Talianska kapela hrajúca od roku 1997. Fanúšikov si aktívne od začiatku podmaňoval líder a spevák „Martyr Lucifer“ ktorý je zakladateľom kapely. Od prvých skladieb sa snažil ľudí vyburcovať čo najviac a vyriešil to tak, že nás zavolal dopredu a sľúbil tri tričká ľuďom, čo budú najviac „pařit“ a počas skladby ich hádzal do publika. Napriek celkovej snahe bolo ľudí pomenej ale začínala sa gradovať atmosféra a pridávať volume. Temná atmosféra s údernou muzikou a brutálnymi výkrikmi sa striedala s temnými pasážami. Tu sa už v predu objavil aj Jerry-True metal fan.

Po krátkej pauze vyšli na pódium hviezdy večera, Nemecká Thrash Cult kapela Necronomicon. Spevák Volker „Freddy“ Fredrich mal od prvého songu energie na rozdávanie a posielal do publika aj na spoluhráčov Bonesa a Marca jeden úsmev za druhým. Uvedomil si, že sa do Bratislavy vrátili hrať po 30-tich rokoch a vravel, aký je neskutočne hrdý, že môže hrať po takej dobe na tom istom mieste. Napriek tomu, že za celú svoju kariéru od roku 1983 zažili istotne aj plnšie sály, tento klubák si absolútne užili a dali zo seba kopu super nálady, energie, úsmevov, podali si ruku s každým v predných radách. Páni hudobníci majú na konte 8 albumov a 4 demá, posledný z roku 2015 a zahrali nám hudobný prierez svojou kariérou.

Moje pocity na záver. Dobrý koncert, na aký sú návštevníci Randalu zvyknutí. Hracie časy dodržané, atmosféra metalová, počas aj po koncerte sa dalo fajn si zajesť a členovia všetkých kapiel boli veľmi ústretoví v komunikácii, priateľskí, ochotní pofotiť sa s fanúšikmi. Nám sa podarila fotka zo spevákom a gitaristami z Necronomiconu. Všetci si koncert pochvaľovali a vraveli, že sa znova radi vrátia hrať na Slovensko.

Pridal: Monika Ziková
Foto: Viktor Uhlarik
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky