reportaz_2016-02-19_Helloween - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

REPORTÁŽE
 Helloween, Gotthard, Crimes Of Passion, 19.02.2016, Zlín, ŠH Euronics


Trojica hviezdnych kapiel plní tie najväčšie koncertné haly a aj keď koncert na východe našej krajiny bol určite nezabudnuteľným zážitkom až na zdravotné problémy bubeníka kapely Gotthard, pretože tu kapela odohrala akustické vystúpenie. Niekedy je presun v našej malej krajine veľký problém, alebo aj okolnosti pre ktoré sa našinec musel ešte v piatok venovať pracovným povinnostiam, pretože sú jeho každodenná obživa a tak sa na koncert vybral radšej ku našim západným susedom. Toľko moje konštatovanie na úvod.

Po našom aj keď trochu neskoršom príchode už bola športová hala dosť plná a dav čakal na prvú z kapiel. Anglická kapela Crimes Of Passion si publikum získala od samého začiatku. Kapela sa svojej úlohy predskokana chytila skutočne geniálne a svojim drsným heavy metalom doplneným o skvelý pódiový prejav mala fanúšikov okamžite na svojej strane. Verím tomu, že tak ako pre mňa bola táto kapela veľká neznáma tak aj pre väčšinu publika, ale po ich zhliadnutí sa im nikto neotočil chrbtom. Prvá kapela buď veľmi zaujme alebo idú všetci radšej na pivo a cigaretu. V prípade C.O.P. však bola prvá varianta. Dav po ich vystúpení počas pauzy neskrýval nadšenie, ale o to viac sa každý snažil o to aby mal čo najlepšie miesto, pretože pódium sa už pripravovalo pre švajčiarsku hardrockovú veličinu Gotthard. Ako som už spomenul na začiatku problémy bubeníka začal bol som trochu na pochybách ako to kapela odohrá, ale po úvode Let Me in Katie a prvých tónoch skladby Bang! z ich aktuálneho rovnomenného albumu to Gotthard monumentálne odpálili. Neskutočne geniálne hardrockový gig bol prierezom ich bohatej diskografie. Vystúpenie Gotthard prešlo rýchlo a po rozlúčení s fanúšikmi skladbou Anytime Anywhere už nasledovala dlhšia prestavba pódia pre hlavnú hviezdu večera. Helloween začali skutočne veľkolepo. Po úvode Walls Of Jericho už „germáni“ pumpovali jednu skvelú skladbu za druhou a dalo by sa povedať, že kapela si pripravila priam hitovkový setlist, pretože na úvod vypálili svoje rany na istotu v podobe skladieb z ich rannej tvorby. Áno skladby Dr. Stein či Eagle Fly Free zobralo publikum s obrovským nadšením, pretože to chceli počuť a kapela im to samozrejme dala. Pre mňa bol setlist maximálne vyhovujúci, pretože novinka My God-Given Right mi nejak do uší nelezie aj napriek tomu, že album už dlhšiu dobu vydaný a aj po mnohonásobnom vypočutí ho považujem za jeden z menej vydarených. Našťastie Helloween má bohatý repertoár a kapela je na koncertoch maximálne zohratá a stále priťahuje množstvo fanúšikov na svoje koncerty čoho dôkazom bol aj tento piatkový večer.

Ak by tom to mal na záver zhodnotiť tak opäť nemám čo vytknúť. Organizačne zvládnuté na tej najvyššej úrovni, veď Pragokoncert je zabehnutá a rokmi overená agentúra ktorá usporadúva koncerty na najvyššej úrovni. Po hudobnej stránke musím pochváliť aj prácu zvukárov, pretože pri každej kapele odviedli dokonale svoju prácu a všetky tri kapely mali dokonalý zvuk no a samozrejme aj fanúšikovia. Oni sú to najdôležitejšie a dajú koncertu ten najdôležitejší efekt atmosféru. Tá bola v tento večer neskutočná a tak ako bolo vidieť na kapelách, že si koncert užívajú preniesli túto energiu z pódia priamo do davu medzi nich.

Pridal: Michal Roháč
Foto: Andrea Boksová
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky