cd_2017_042 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
ARCH ENEMY - Will to Power

Ubehli nám zhruba tri roky od posledného počinu WarEternal a od čias keď sa udiali podstatné zmeny v kapele. Will to Power je prvý album, ktorý bol skladaný s AlissouWhite-Gluz a JeffomLoomisom. V prvom prípade sa nenechajte zmiasť Alissa síce už na WarEternal spievala, ale album bol šitý namierru pre Angelu Gossow. No a vynikajúceho gitaristu JeffaLoomisa z Nevermore nie je treba predstavovať. Pripočítajte  k tomu skladateľský potenciál Michaela Amotta a súčet všetkých týchto faktov by mal predurčovať Will to Power ku skvelémuohlasu.

Všetky fakty nasvedčujú tomu, že novinka je profesionálne spracovaná, ale predsa tomu niečo chýba. Nemôžem si pomôcť, ale rozhodne som čakal viac. Recepty a postupy, ktoré fungovali na predchádzajúcich (hlavne na poslednom) albumoch sú v poriadku, ale nie jetamnič viac. Pár skladieb je tam doslova ako cez kopírák zo starších albumov. Na to že pribudol tak skvelý JeffLoomis, ktorý je podľa mňa rovnocenným partnerom Amotta, tak tam vôbec nie je počuť jeho prínos. Áno na pódiu sa skvele doplňujú, ale keď si spomeniem, čo dokáže sám, je nad slnko jasné, že Amott ho k ničomu nepustil a Jeff je pravdepodobne len dobre platená nájomná sila. Ďalší problém nastáva vo využití Alissinho hlasového potenciálu. V AE totostále nepochopili a kvality, aké nám predvádzala v TheAgonist sú stále v nedohľadne. Akousi náplasťou môže byť Reason To Believe, kde sa prekvapivo objaví jej melodický vokál, ale tým growlingovým refrénom ho zahrabú späť pod zem. Inak by to bola skvelá balada (prvá) v podaní AE. Akou takou náplasťou je prvý singel TheWorldIsYours, kde to vzali AE klasickya celkom ma aj navnadili na novinku - no dobre až na ten text. Celkom podarený kúsok by bola aj posledneA Fight I MustWin, s prekvapivými úvodnými a záverečnými gitarovými vybrnkávačkami, ale song ako celoknepresvedčí. Aspoň že existuje bonusový kúsok City Baby Attacked By Rats, čo je cover od G.B.H. J

ArchEnemy nám priniesli album naplnený klasickými postupmi, ktoré ale stále dookola omrzia. Will to Power je len ďalší kúsok do zbierky fanúšikov, ktorých dúfam neurazí, ale asi ani nenadchne. Na taký veličinu, akou AE bezpochyby sú, je to u mňa teda málo.

Pridal: Henry
Pridané: 17.10.2017
Hodnotenie: 5/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky