cd_2017_023 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
GOD DETHRONED - TheWorldAblaze

V roku 2011, po vydaní úspešného albumu Under the Sign of the Iron Cross oznámil Henri Sattler, ukončenie činnosti God Dethroned. Fanúšikovia sa však dočkali akého si reunionu v roku 2015, keď sa kapela objavila na koncertných pódiách. Jedna vec je však koncertovanie, a druhá vydanie albumu. Niektorí už možno ani nedúfali, ale nakoniec sme sa dočkali novinky.

The World Ablaze je tretí album, ktorý je tematický zameraný na Prvú svetovú vojnu. Podľa slov Henr iSattlera sa jedná o poslednú kapitolu trilógie, pojednávajúcu o strastiplných udalostiach tejto vojny. Novinka začína klasicky - introm, tento krát nás God Dethroned vyslovene povolávajú do zbrane, aby potom spojené sily odpálili Annihilation Crusade. Ani tu nás nenechajú Holanďania na pochybách z akej školy sú a ráznym death metalom to len potvrdzujú. The World Ablaze je síce vyvrcholením trilógie o spomínanej Prvej svetovej vojne, ale čo do tempa jednotlivých skladieb už nie je tak šialená ako Passiondale alebo Under the Signof the Iron Cross. Môžeme v tom hľadať zámer a vyjadrenie už tak umierajúcej vojnovej mašinérie v posledných mesiacoch tohto krvi prelievania. Sattler si na novinke viac ako na rýchlom tempe dal záležať na jednotlivých pasážach skladieb a skoro v každej sa to prelieva do pomalých srdcervúcich gitarových sól. Tu by som vyzdvihol poslednú skladbuThe 11th Hour, kde skutočne cítiť únavu z konfliktu trvajúceho štyri roky (počuteľné aj v texte) a v gitarových sólach skutočne zvonia do hrobu.

Vydaním albumu The World Ablaze God Dethroned jednoznačne potvrdili, že nepatria do starého železa. Pod kvalitu nahrávky sa určite podpísal Dan Swanö, ktorý novinku namixoval. Je skutočne dobre, že sa nechal HenriSattler presvedčiť pár ľuďmi z hudobného priemyslu, pretože by škoda už si nechutnať novinku od God Dethroned.

Pridal: Henry
Pridané: 07.06.2017
Hodnotenie: 9/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky