cd_2017_010 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE
PYOGENESIS - A Kingdom to Disappear

PYOGENESIS prešli za svoju kariéru dosť neobvyklou premenou. Začali ako death metalová kapela a krátko na to začali koketovať s doom metalom, čo ale nebolo nič neobvyklé. No prechod do punk rocku s prvkami metalu a popu bol skok, s ktorým asi nikto nerátal. Pochopiteľne stratili obrovské množstvo fanúšikov, no ako to už býva získali zas nových.  Po roku 2003 sa skupina na dlhú dobu odmlčala. Až v roku 2015 sa vrátili na scénu comebackovým albumom "A Century In The Curse Of Time" a po dvoch rokoch tu máme ďalší nosič. Aktuálne skupina vo svojej hudbe spája veľmi svojským spôsobom punk rock s metalovými prvkami. K tomu si pridajte jednoduché chytľavé pasáže, silné refrény a máte aktuálnu tvár PYOGENESIS. Tieto prvky v sebe objavili už v roku 1995, evidentne sa v nich našli a tu naplno rozvinuli svoj talent. Pre niekoho to bude možno lacná muzika, príliš chytľavá a útočiaca na poslucháča priamočiaro. S tým možno súhlasiť, no práve v tom je jej najväčšia sila. Z piesní vyžarujú pozitívne vibrácie, no nikdy neskĺznu do nejakej trápnej "happy" pózy. Najväčšou prednosťou ich hudby je pestrosť, muzikálnosť a schopnosť komponovať silné skladby. Medzi tie najvydarenejšie považujem "I Have Seen My Soul", "New Helvetia" a "That's When Everybody Gets Hurt".

V textoch skupina prelína rôzne historické udalosti, príbehy ako Dorian Grey s problémamy, ktoré nás sužujú aj dnes. Pri niektorých textoch sú pridané citáty slávnych osobností, ktoré presnejšie zasadia daný text do kontextu doby. Pochváliť treba aj obal albumu, ktorý vytvoril Stan W. Decker. Svojou atmosférou pripomína nádherné filmy českého filmového mága Karla Zemana.

PYOGENESIS majú na svojom konte ďalšiu vydarenú nahrávku, ktorá určite nesklame žiadneho fanúšika skupiny. A podľa mňa sa jedná o jednu z ich top nahrávok.

Pridal: Martin Mayer
Pridané: 16.03.2017
Hodnotenie: 9/10
 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky