cd_2015_026 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

THE MONOLITH DEATHCULTS - Bloodsvlts

Napriek tomu, že toto meno registrujem na metalovej scéne už dlhšiu dobu, toto je úplne prvá nahrávka, ktorá sa mi dostala do rúk. Toto holandské trio funguje už trinásť rokov a má na svojom konte tri plnohodnotné albumy. Tento počin označili síce ako EP, no jeho dĺžka 40 minút ho skôr pasuje na ďalší album. Materiál na aktuálnom nosiči obsahuje poriadne hutný death metal, pohybujúci sa v divokých tempách. Mimoriadne temná atmosféra celého diela je podtrhnutá veľmi vkusným a decentným orchestrálnym podmazom. Ten síce nie je na tak vyspelej úrovni ako majú SEPTIC FLESH, no má svoje kvality. Je zaujímavé, že kapela ho využíva veľmi striedmo a je v podstate dosť utopený v masívnom deathovom bahne. Kde tu kapela využíva aj elektronické prvky, no tie sú ešte viac utopené ako orchestrálna zložka. Tieto elementy sa dajú vystopovať len pri veľmi pozornom posluchu. Vokál Robina Koka je poriadne temný aj keď trocha monotónny. Miestami síce skĺzne do mierne blackovej polohy, no väčšinu času sa drží v jednej línii. Osobite by som vyzdvihol záverečnú skladbu „Den Ensomme Nordens Dronning“ , v ktorej zhudobnili akýsi kmeňový rituál. Je tam síce cítiť mierne vplyvy NILE, no aj tak ide o výrazný svojský počin.

Hudobne tvorba THE MONOLITH DEATHCULTS nepredstavuje nič prevratné, no to čo robia, robia poctivo a s chuťou. Skutočnosť, že ide už o druhú nahrávku vydanú pod značkou SEASON OF MIST nebude náhodný. Toto vydavateľstvo sa rokmi vyprofilovalo za nejrešpektovanejšie v mojom osobnom rebríčku. Okrem veľkých a uznávaných kapiel neustále objavujú v undergrounde zaujímavé nové tváre.

THE MONOLITH DEATHCULT prinášajú na death metalovú scénu čerstvý vietor a časom by sa mohli prepracovať aj medzi elitu. Je to len a len v ich rukách.

Pridal Martin Mayer
Pridané: 30.05.2015
Hodnotenie: 8/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky