cd_2015_009 - HELLMAGAZINE

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

RECENZIE

MOONSPELL - Extinct

Pred pár dňami sa mi do rúk dostal, pár týždňov pred oficiálnym vydaním, nový počin portugalských (ani neviem kam ich hudobne zaradiť) dark metalistov Moonspell. Pred každým novým albumom, ktorý vychádza z ich dielne sa pýtam, čo očakávať. Vždy je to totiž hudobne takmer úplne inde. No aj napriek tomu je rukopis ich kapely vždy jasne rozpoznateľný. Novinka, v poradí už jedenásta, si opäť vyžiadala moju plnú pozornosť.

Prvé, čo mi tak trochu vyrazilo dych, bol názov. Druhý krát sa to podarilo artworku, za ktorý je zodpovedný sám a jediný Seth Siro Anton, ktorého umenie zostane ešte dlho neprekonané. Prvá ochutnávka, The Last of Us, bola dostupná tesne po novom roku. Priznám sa, že hoci ma skladba sama zaujala, trochu som sa obávala toho, čo príde. Moje obavy niesli názov „Sin Pecado“ a „The Butterfly Effect“. Albumy, ktoré som žiaľ nikdy nepochopila.

Druhý nástrel bola titulná skladba Extinct, ktorá ma zbavila všetkých pochybností! Moonspell sú späť s nesmrteľným opusom! Nebudem rozoberať pieseň po piesni, to nechám na vás. Novinka je von už čochvíľa a kúsok po kúsku si túto skladačku dáte dokopy aj sami. Poviem len, že sa oplatí počkať, na pravdepodobne najvyzretejší album v histórií tejto zostavy. Pred nami stojí Moonspell, aký tu ešte nebol. Plný sily, energie a nádherných melódií, ktoré sa vám budú v hlave prehrávať ešte dlho. Tak trochu orientálna príchuť pridáva na hodnote a korení hudbu niečím exoticky zvodným a pikantným. Skladby vás jedna po druhej unášajú na vlnách tajomna, temna a zodpoviete si otázku o prežití. Neuveriteľná práca!

Pridal: Dominika Nováková
Pridané: 20.02.2015
Hodnotenie: 10/10

 
© 2017 HELLMAGAZINE
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky